fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Україна в огні 2»: кінематографісти створюють серіал про вторгнення росії в Україну

227

Кінематографісти створюють документальний серіал для соцмереж про вторгнення росії в Україну – «Україна в огні 2». Серіал виробляють на основі відео, зафіксованих на гаджети очевидцями.

Про це повідомляє DzygaMDB з посиланням на Детектор Медіа. “Виробники проєкту просять не називати себе з міркувань безпеки. Також вони не зазначають авторів відео”, – йдеться у повідомленні для ЗМІ.

Творча група позиціює серіал як «кінематографічний фактологічний документ героїзму українців, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права». Це, за їхніми словами, кінематографічне продовження кіноповісті Олександра Довженка «Україна в огні» (1943, 1962).

Основа сюжету – події російсько-української війни, починаючи від 24 лютого 2022 року, коли почалося вторгнення росії. У форматі соцмереж, 9:16, глядачі переглядають фрагменти хроніки обстрілу міста Старобільськ, спроб цивільного населення зупинити пересування російської військової техніки, дії російських диверсантів у містах та інші трагічні та драматичні події війни.

Серіал виробляють на основі відео, зафіксованих на гаджети очевидцями. Такі стріми часто публікуються у соцмережах. «На відміну від простого відео, епізод серії фільму має драматургію, звуковий і музичний супровід, монтаж, інколи різні кадри однієї події, кольористику, тож є завершеним самостійним фільмом. Нерідко одна подія представлена кадрами відео кількох очевидців», – йдеться у пресрелізі творчої групи.

Тривалість епізоду серії складає одну хвилину. Переглянути готові епізоди від творчої групи можна у Facebook за посиланням. Також епізоди серіалу публікуються в Інстаграмі.

Постер серіалу

Читайте також

«Добро завжди перемагає»: в Україні створили мультфільм про російське вторгнення