Українські фільми “Додому” та “Пофарбоване пташеня” увійшли до лонг-листа премії “Оскар”
Американська кіноакадемія оприлюднила довгий список кінопремії “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. До нього увійшло дві українські стрічки.
Зокрема, до лонг-листа кіно із 93 країн світу потрапив відібраний Українським Оскарівським комітетом фільм Нарімана Алієва “Додому” (EVGE).
“Додому” — повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.
Дивіться офіційний трейлер “Додому”: відео
Нагадаємо, фільм “Додому” вийде в національний прокат 7 листопада.
Також до списку увійшов українсько-чесько-словацько-польський фільм Вацлава Маргоула “Пофарбоване пташеня” (The Painted Bird), який висунуто претендентом від Чехії. Фільм знято за підтримки українського Держкіно.
Сюжет фільму “Пофарбоване пташеня” розгортається у часи Другої світової війни. Аби вберегти свого сина, батьки віддають його у далеке село у Східній Європі. Але тітка хлопчика помирає і йому доводиться самому виживати у цьому жорстокому світі. Головні ролі у фільмі зіграли зірки світової величини — Удо Кір (Суспірія, Блейд), Стеллан Скарсгард (Чорнобиль, Месники, Німфоманка) та Гарві Кейтель (Скажені пси, Кримінальне чтиво).
Дивіться офіційний трейлер “Пофарбоване пташеня”: відео
Нагадаємо, кінофестивальна прем’єра стрічки “Пофарбоване пташеня” вийде у жовтні-листопаді в Польщі, а кінотеатральний прокат стрічки розпочався ще 12 вересня 2019 у Чехії та 19 вересня 2019 у Словаччині.
Шортлист премії Оскар буде оголошено 16 грудня 2019 року, а перелік номінантів стане відомий 13 січня 2020 року. Урочисте вручення 92-ї премії “Оскар” відбудеться 9 лютого 2020 року в театрі “Долбі” в Лос-Анджелесі.
Довідка
Представники премії “Оскар” цьогоріч змінили назву номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” на “Міжнародний художній фільм”, куди увійшло 93 кінострічки з країн з усього світу. Також комітет вирішив збільшити шорт-лист фільмів з 9 фільмів до 10.
Джерело: style.nv.ua