fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Усе найвищої якості з натуральних матеріалів”: у Львові відкрили виставку костюмів із фільму “Захар Беркут”

209

Львів став першим містом, де глядачі побачили допрем’єрний показ історичного фільму “Захар Беркут”. За повістю Івана Франка фільм зняв режисер Ахтем Сеітаблаєв у співпраці з американським колегою Джоном Віном. У прокат фільм виходить 10 жовтня.

У головній ролі зіграв голлівудський актор Роберт Патрік (“Термінатор 2: Судний день”). У стрічці взяли участь актори з України, США, Великої Британії, Казахстану та Монголії: Алекс МакНіколл, Томмі Фленаган, Поппі Дрейтон, Андрій Ісаєнко, Олег Волощенко, Цегмід Церенболд, Єржан Нуримбет, Аліна Коваленко, Рокі Майерс, Олівер Тревена, Аян Отепберген, Віктор Жданов та інші. Було дві команди каскадерів — із України та Казахстану.

У Львові ще й відкрили виставку найкращих костюмів, які створили спеціально для фільму. На виставці “Світ Захара Беркута” представлені фотографії зі зйомок стрічки і 25 костюмів головних героїв, створених художницею з костюмів Антоніною Белінською спеціально для зйомок історичного екшену.

Усього створено понад 600 оригінальних костюмів, сотні екземплярів зброї, аксесуарів, прикрас, посуду. Над проектом працювали майже 40 майстрів, які досліджували історичний одяг і створювали костюми, їм допомагали ремісники з цілої України.

Експедиція перед фільмом об’їздила Карпати, щоб дізнатись, на початку ХІІІ століття яке носили вбрання та прикраси, аби дотримуватись автентичності. Асистентка Антоніни Белінської – пані Наталія зазначає, що використовували лише дорогі й якісні тканини. Майстрів шукали по всій Україні.

“Замовили у майстринь понад 50 метрів домотканого лляного полотна – із нього шили сорочки та інший одяг. Вишивальниці наносили вишивку, узори. Наші українські ковалі скували кольчуги, зброю. Ювеліри виготовили хрести, прикраси, вироби. Наприклад, гуню – жіночий теплий одяг того часу, робили майстрині із Карпат так, як багато століть робили їхні предки. Найбагатший костюм у фільмі та найдорожчий – воєводи Тугарина Вовка. Тут і натуральна шкіра, і дорогі прикраси, зброя, хутро. Усе найвищої якості, жодних замінників. Жіночих головних костюмів у фільмі три. Один із них – мисливський бойовий. Його зробили у чотирьох екземплярах, бо знімали багато дублів”, – розповідає пані Наталія.

Скільки витратили коштів саме на костюми, творці фільму не кажуть. Режисер Ахтем Сеітаблаєв каже, що врахували у костюмах не лише автентичність, а й зручність.

“Американські актори були дуже здивовані не лише високою якістю костюмів, а й декораціями. Наші костюми зручні – у них акторам було комфортно битися, їздити на коні. Виконавець ролі Захара Беркута – Роберт Патрік, був дуже задоволений костюмом, те, що використані у його створенні метал, шкіра, хутро, натуральні тканини. Його вразило те, що ми будували декорації з природних матеріалів – дерева, каміння, моху. Каже, що в Голлівуді всі декорації пластикові“, – каже Сеітаблаєв.

Виставку “Світ Захара Беркута” можна побачити у музейно-культурному комплексі “Львіварня” (вул. Клепарівська, 18) до 31 жовтня. Екскурсовод розкаже про костюми й історію їхнього створення та про сам фільм.

Джерело: Gazeta.ua