“Усе найвищої якості з натуральних матеріалів”: у Львові відкрили виставку костюмів із фільму “Захар Беркут”
Львів став першим містом, де глядачі побачили допрем’єрний показ історичного фільму “Захар Беркут”. За повістю Івана Франка фільм зняв режисер Ахтем Сеітаблаєв у співпраці з американським колегою Джоном Віном. У прокат фільм виходить 10 жовтня.
У головній ролі зіграв голлівудський актор Роберт Патрік (“Термінатор 2: Судний день”). У стрічці взяли участь актори з України, США, Великої Британії, Казахстану та Монголії: Алекс МакНіколл, Томмі Фленаган, Поппі Дрейтон, Андрій Ісаєнко, Олег Волощенко, Цегмід Церенболд, Єржан Нуримбет, Аліна Коваленко, Рокі Майерс, Олівер Тревена, Аян Отепберген, Віктор Жданов та інші. Було дві команди каскадерів — із України та Казахстану.
У Львові ще й відкрили виставку найкращих костюмів, які створили спеціально для фільму. На виставці “Світ Захара Беркута” представлені фотографії зі зйомок стрічки і 25 костюмів головних героїв, створених художницею з костюмів Антоніною Белінською спеціально для зйомок історичного екшену.
Усього створено понад 600 оригінальних костюмів, сотні екземплярів зброї, аксесуарів, прикрас, посуду. Над проектом працювали майже 40 майстрів, які досліджували історичний одяг і створювали костюми, їм допомагали ремісники з цілої України.
Експедиція перед фільмом об’їздила Карпати, щоб дізнатись, на початку ХІІІ століття яке носили вбрання та прикраси, аби дотримуватись автентичності. Асистентка Антоніни Белінської – пані Наталія зазначає, що використовували лише дорогі й якісні тканини. Майстрів шукали по всій Україні.
“Замовили у майстринь понад 50 метрів домотканого лляного полотна – із нього шили сорочки та інший одяг. Вишивальниці наносили вишивку, узори. Наші українські ковалі скували кольчуги, зброю. Ювеліри виготовили хрести, прикраси, вироби. Наприклад, гуню – жіночий теплий одяг того часу, робили майстрині із Карпат так, як багато століть робили їхні предки. Найбагатший костюм у фільмі та найдорожчий – воєводи Тугарина Вовка. Тут і натуральна шкіра, і дорогі прикраси, зброя, хутро. Усе найвищої якості, жодних замінників. Жіночих головних костюмів у фільмі три. Один із них – мисливський бойовий. Його зробили у чотирьох екземплярах, бо знімали багато дублів”, – розповідає пані Наталія.
Скільки витратили коштів саме на костюми, творці фільму не кажуть. Режисер Ахтем Сеітаблаєв каже, що врахували у костюмах не лише автентичність, а й зручність.
“Американські актори були дуже здивовані не лише високою якістю костюмів, а й декораціями. Наші костюми зручні – у них акторам було комфортно битися, їздити на коні. Виконавець ролі Захара Беркута – Роберт Патрік, був дуже задоволений костюмом, те, що використані у його створенні метал, шкіра, хутро, натуральні тканини. Його вразило те, що ми будували декорації з природних матеріалів – дерева, каміння, моху. Каже, що в Голлівуді всі декорації пластикові“, – каже Сеітаблаєв.
Виставку “Світ Захара Беркута” можна побачити у музейно-культурному комплексі “Львіварня” (вул. Клепарівська, 18) до 31 жовтня. Екскурсовод розкаже про костюми й історію їхнього створення та про сам фільм.
Джерело: Gazeta.ua