fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

В. Сильвестров

Документальний фільм Сергія Буковського «В. Сильвестров» виходить в український прокат

145

Документальний фільм Сергія Буковського «В. Сильвестров» розповідає про видатного українського композитора, експериментатора, який дратував радянський режим, та визнаного класика, “музикою тиші” якого захоплюються у світі.

Як повідомляють KyivMusicFilm на своїй facebook-сторінці, повнометражна стрічка режисера Сергія Буковського «В. Сильвестров», виробництва кінокомпанії «Магіка-фільм», виходить на широкі екрани з 29 вересня.

У фільмі Сергій Буковський торкається кількох періодів у творчості композитора: співіснування з радянським режимом, який відкидав свободу думки та творчий індивідуалізм; захоплення Сильвестрова постмодернізмом та власні стильові пошуки у глибокій та медитативно-споглядальній «метамузиці», і бажання відрефлексувати історичні події останнього десятиліття.

Режисер винаходить особливу триактну кіномову, що створює потужний ефект присутності з композитором тут-і-зараз. Глядачі спостерігають за Сильвестровим на репетиціях, де він як справжній перфекціоніст невтомно шукає ідеального звучання, а в особистій бесіді з Буковським розмірковує про свої мистецькі пошуки крізь роки. Усе це – на тлі холодних, депресивних, занедбаних, але таких рідних композитору пейзажів Києва, крізь які музика проривається, наче рослини з-під асфальту.

Нагадаємо, фільм «В. Сильвестров» у 2021 році став переможцем у номінації “Найкращий звук” (звукорежисери Ігор Барб та Борис Петер) П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Трейлер документального фільму Сергія Буковського «В. Сильвестров»

Валентин Сильвестров – найяскравіший представник сучасної композиторської школи, лауреат Шевченківської премії та автор 9 симфоній. Через повномасштабне вторгнення Росії 84-річний Сильвестров з власного досвіду знає, як це бути біженцем, а його твори виконують у філармоніях по всьому світу у знак підтримки України.

Постер фільму

В. Сильвестров

Читайте також

Не вір своїм очам: “Максим Оса та золото Песиголовця” у кіно до Дня українського козацтва