fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ваш Василь саундтрек

“Ваш Василь”: вийшов саундтрек до фільму про Василя Стуса

702

До повнометражної документальної стрічки “Ваш Василь” про життя і боротьбу поета-шестидесятника Василя Стуса презентовано саундтрек у виконанні львівського репера Паліндрому.

В пісні під назвою “Не дожив” використані слова з вірша поета “Ще й до жнив не дожив”. В відеоряд до треку крім кадрів із самого фільму “Ваш Василь” режисерів Олександра Авшарова і Світлани Рудюк також увійшли кадри з документальної кіностічки про Василя Стуса “Просвітлої дороги свічка чорна” 1992 року та фільму “Тіні забутих предків” 1965-го, день прем’єрного показу якого став вирішальним для подальшої долі Стуса.

Паліндром (інше сценічне ім’я Кашляючий Ед), відомий також як Степан Бурбан, виступає саунд-дизайнером документальної картини. Трек “Не дожив” став головною музичною темою фільму. Крім того, для стрічки “Ваш Василь” були записані сучасні аранжування улюбленої музики Стуса та віршів, прочитаних ним особисто у 1970-х.

“Ваш Василь” – саме так Василь Стус часто підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення. Документальна стрічка – реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та уривків з допитів, історія очима рідних та друзів, не оминаючи незручних фактів.

Василь Стус мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб та КПРС – несумісні з Василевим розумінням справедливості та демократії – підштовхнули його до точки неповернення. Як відбулася така трансформація? Коли вона стала незворотною? Та яким був насправді “Ваш Василь”?

Дивіться офіційний трейлер фільму: відео

Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Оператори-постановники – Христина Лизогуб та Костянтин Пономарьов. Продюсер стрічки – Артем Денисов. Компанія виробник – UM-Group Production.

Українська прем’єра документальної стрічки “Ваш Василь” відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Цікаво, що спеціально для фільму був створений шрифт, який відтворює почерк Стуса з листів до рідних. І з нагоди прем’єри творча команда стрічки виклала шрифт в мережу для вільного використання.

Ваш Василь саундтрек

Читайте також

“Червоний. Без лінії фронту”: гурт “Гайдамаки” та Тоня Матвієнко випустили саундтрек до фільму