fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

сторонній

«Вигадливий та аванґардний»: головне з рецензій на фільм «Сторонній»

571

Езотеричний детектив Дмитра Томашпольського «Сторонній/Stranger» зібрав вже 11 міжнародних нагород. Що світові кінокритики пишуть про український фільм? Публікуємо фрагменти рецензій.

На рахунку “Стороннього” вже 20 міжнародних кінофестивалів. Цього разу стрічку відібрано на конкурс премії кінокритиків та кіножурналістів Premio della Critica. Як розповіли порталу «Нове українське кіно» творці картини, подія відбудеться на Ravenna Nightmare Film Fest на початку листопаду. Серед номінантів – всього 7 фільмів з Аргентини, Японії, Франції, Філіппін, Колумбії та України. 

Вже 22 жовтня відбудеться британська прем’єра фільму на міжнародному кінофестивалі FrightFest у Лондоні. З нагоди цих подій публікуємо фрагменти рецензій на фільм «Сторонній/Stranger» у перекладі з англійської Єлізавети Ховрах, і розбираємося, чим же стрічка так цікава світовій спільноті.

«Завдяки яскравій образності та хитросплетінням власної міфології, фільму вдасться закрутити вас у свій химерний гіпнотичний плин – пише Джейк Ди (Jake Dee), американський кінокритик Arrow In The Head, News Articles, Images, Videos & Clips and Reports. – Високоінтелектуальний та аванґардний, «Сторонній» виправдовує свою назву – це один із найбільш чудернацьких зарубіжних науково-фантастичних фільмів, що я бачив. У часи застійного браку оригінальності та млявих рімейків це варто неабичого».

За його словами, «Сторонній» – надто велика цікавинка у жанрі наукової фантастики/горору, щоби проґавити її у прокаті. «Якщо вам до вподоби лавкрафтіанський горор з дрібкою лінчевського сюрреалізму, вам сподобається складати сюжет «Стороннього», наче кубик Рубіка», – додає він.

сторонній

На думку британського кінокритика Film Carnage Ребекки Шері (Rebecca Chery), «Сторонній» – вигадливий, незвичайний, яскравий та багатогранний фільм, що однак, не пориває з традицією, а навпаки переймає дещо від класики – і, таким чином, стає позачасовим.

«Сюжет сповнений досить неочікуваних поворотів і перипетій, що робить його несхожим на переважну більшість сучасних детективів, дуже вже нехитрих, – пише вона. – У ньому поєднано цілу низку тем і жанрів, повністю розкритих і гармонійно переплетених між собою. Це чудовий зразок стрічки, в яку поринаєш, наче в безвість, і виринаєш задоволений, хоча й розумієш, що доведеться передивитись її кілька разів, аби повністю осягнути її смисли. Від глядача вимагається трохи більше уваги, ніж зазвичай при перегляді фільму, але воно того варте».

сторонній

«Карколомний сюжет «Стороннього» бездоганно втілено на екрані. Кожна його складова – скрупульозно підібрана. Кольорова гамма стрічки – багата, розкішна і ніби всепоглинаюча. «Сторонній» – взірець детективної історії, геть оповитої химерами й таємницями. Отож, потрібна ціла експертна група, щоб розгадати їх усіх», – вважає Кет Г’юз (Kat Hughes), кінокритик США, THN – The Hollywood News.

Про стрічку також висловився англійський письменник-фантаст (серія романів «Anno Dracula») та кінокритик, лауреат премій Брема Стокера та Британської Асоціації Фантастів Кім Ньюмен (Kim Newman).

«Цей фільм – виважений, чудово скомпонований пазл. Він більше схожий на роздуми про химери життя, аніж на вправляння у жанровому кіні. Незважаючи на це, в ньому достатньо лячності, магії, лоску й трансцендентності».

Британський кінокритик та журналіст Антон Байтл (Anton Bitel), в рецензії у Sight & Sound, Little White Lies, VODzilla.co, SciFiNow, Scene360, EyeforFilm, Rue Morgue, Dirty Movies написав: «Наприкінці фільм сповнюється почуттями, що викликають щире співпереживання глядача, підсумовані у заключному фрагменті тексту з особистою історією автора фільму. Отож, зануртеся у його каламутні води – вони зачарують, затягнуть і, зрештою, розчулять вас».

сторонній

На рахунку “Стороннього” вже 20 міжнародних кінофестивалів – у Південній Кореї, США, Японії, Канаді, Індії, Естонії, Колумбії, Португалії, Норвегії, Бразилії, Ізраїлю. Здобуто 11 нагород, серед яких відзнаки за найкращий фільм, сценарій, режисуру, операторську роботу тощо.

Міжнародний дистриб’ютор фільму – британська компанія One Eyed Films International Films Sales and Distribution Agency – готує світовий реліз наприкінці цього року, а українська прем’єра очікується у наступному.

Читайте також

Відбулась європейська прем’єра фільму “Сторонній”