fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фортеця хаджибей

Козаки у Стамбулі: фільм “Фортеця Хаджибей” вийшов в український прокат

815

Сьогодні, 15 жовтня, у широкий прокат виходить історично-пригодницький фільм “Фортеця Хаджибей” режисера Костянтина Коновалова. Про що цікаво знати до його перегляду.

“Фортеця Хаджибей” – це фільм-відкриття нового етапу історії Одеської кіностудії. Події стрічки відбуваються наприкінці XVIII століття під час російсько-турецької війни. Османська Порта та Задунайська Січ ведуть боротьбу з Росією за Північне Причорномор’я. Тримається остання фортеця – Хаджибей.

Задунайський козак Андрій має завдання доставити листа турецькому коменданту, але фортецю захоплює ворог. Для того, щоб визволити з полону коменданта і врятувати його дочку Фатіму, в яку закоханий Андрій, потрібно перемогти ворога, який господарює у фортеці.

Над стрічкою працювали кінематографісти з України, Грузії (Georgian International Film) і Туреччини (AISI film). Українськими копродюсерами картини стали Національна кіностудія ім. О.Довженка, Тернопільська кінокомісія та кінокомпанія “ІнсайтМедіа”.

Роль козака Андрія у фільмі зіграв Олександр Соколов, Фатіми – турецька модель Дерен Талу. Також в картині зіграли Іраклій Маруашвілі, Олег Симоненко, Олександр Половець, Георгій Делієв та інші.

Фортеця Хаджибей трейлер

Спочатку стрічка планувалася як міні-серіал під робочою назвою “Пам’ять сонця”. Проєкт став одним з переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно і пізніше стрічка перетворилася на повний метр. “Фортеця Хаджибей” отримаоа державну фінансову підтримку розміром 14 млн грн, що складає майже 50% загальної вартості виробництва фільму.  Генеральний продюсер стрічки – Андрій Осіпов.

Спеціально для зйомок фільму на території Одеської кіностудії було побудовано декілька локацій: турецький дворик і таверна. Зйомки ключових сцен фільму проводились на території Білгород-Дністровської фортеці.

Нагадаємо, 1 жовтня фільм “Фортеця Хаджибей” вийшов в прокат в Туреччині. Дистрибуцією фільму займається турецька компанія MarsMedia. В український прокат фільм вийшов на всій території України.

Читайте також:

“Абсолютно брехлива історія”: серіал про козаків вийде восени на ICTV