fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

“Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”: в кінотеатрах взимку знов покажуть фільм

752

Фільм-казка для всієї родини “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” — про козаків, Рай і Пекло, Різдво й нечисту силу — повертається з 24 грудня в кінотеатрах України на зимові свята.

Сімейний фільм Михайла Кострова «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», наповнений українським народним гумором, фольклором, міфологією та віруванням, знову з’явиться в кінотеатрах України з 24 грудня. Про це повідомляється на офіційній сторінці фільму в Facebook.

“Пекельне військо, чи є бажання ще раз поспівати разом колядки? Ми знов з вами, як тоді) Най Козак Семен з чортенятами вилікують нас від вірусу”, – йдеться в повідомленні.

В основу покладено сюжет твору одного з найпопулярніших казкарів України Сашка Лірника (Олександра Власюка, – справжнє ім’я сценариста) “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”. Химерна українська стрічка є продовженням веселого козацького химородництва Котляревського та Гоголя.

Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

Дивіться тизер “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”: відео

Актори: Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Володимир Задніпровський, Діана Розовлян, Арам Арзуманян, Сталіна Логошняк, Олександр Логінов, Даниіл Каменський, Артур Новіков, Вікторія Ізюмська, Марк Терещенко, Дмитро Зіневич.

Картину фільмували на Київщині й у деяких місцях столиці, передусім у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Підземний світ творили у знімальному павільйоні. Фільм знімався в Україні, починаючи з березня 2018 року. Знімальний період завершився ще влітку 2018 року. Виробництво фільму було завершене у квітні 2019 року.

По темі: Магія перетворення: backstage-відео фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”

Фільм мав свою фестивальну прем’єру 25 травня 2019 року у конкурсній програмі «Molodist Teen Screen» 48-го щорічного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». У широкий український прокат вийшов 1 січня 2020 року.

Проєкт став переможцем 10-го пітчингу Держкіно, яке виділило ТОВ “Кінокомпанія 2016” на його виробництво 31 млн. 792,2 тис. грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в продовженні фільму “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” за сценарієм Сашка Лірника знімуть козацький вестерн “По сліду вовка” – осучаснена казка на аудиторію 12+ із голлівудським екшеном – з дуелями, гонитвами, стріляниною та чаклунством. За результатами технічного відбору кінопроєктів на Чотирнадцятий конкурс фільм пройшов за напрямом “Ігрові повнометражні для дитячої аудиторії”.

Пекельна Хоругва

Читайте також

“Чорний козак”: фільм за казкою Сашка Лірника з’явився у вільному доступі