fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

чорний козак

“Чорний козак”: фільм за казкою Сашка Лірника з’явився у вільному доступі

6 316

Українська історична фентезі-стрічка 2018 року “Чорний козак”, створена за сюжетом казки Сашка Лірника про містичну історію кохання в реаліях XVII століття, тепер доступна для вільного перегляду на YouTube.

“Чорний козак” — повнометражний ігровий фільм режисера Владислав Чабанюка, який вийшов в український обмежений прокат у 2018 році. Творці позиціюють картину як “перший народний фільм”.

В основу кінострічки покладено містичний сюжет казкаря Сашка Лірника за твором “Про Чорного Козака, Ганну Шулячку та страшне закляття”. Виробництвом фільму займалися громадська ініціатива Толока Легендзине і Народна кіностудія Мальва.

“Це не історичне кіно, бо у ньому є багато неточностей. Це казка, у якій ми намагалися передати атмосферу того часу: вірування, забобони, традиції”, — зазначив режисер картини Владислав Чабанюк.

Події відбуваються у ХVII столітті. Від чоловіка, котрий пішов на війну, красуні Ганні залишається лише перстень, шабля та донька. Ганна відмовляє численним женихам і самостійно веде господарство та виховує дитину. Але раптом починають відбуватися дивні речі — по ночах хтось приходить до обійстя і виконує найтяжчу роботу: оре поле, лагодить ворота… Ворожка дає Ганні зачароване яйце, здатне зробити її невидимою і дізнатися, хто приходить до неї уночі. І побачила Ганна Чорного Козака, проклятого не бачити світла сонячного…

По темі: “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”: в кінотеатрі “СінемаСіті” знов покажуть фільм

чорний козак

Дивіться офіційний трейлер фільму “Чорний козак”: відео

Зйомки стрічки розпочалися ще у 2008 році й тривали з перервами до 2013-го. Батальні сцени “народного фільму” було відзнято на полі біля села Легедзине Тальнівського району. Загалом виробництво тривало 10 років. З перших тижнів зйомок, як розповідає Владислав Чабанюк, картина перетворилася на всеукраїнський проект — фільм створено виключно за волонтерські кошти. Бюджет склав близько 2,0 млн грн..

Саундтреки до стрічки створили гурт “Пікардійська Терція”, “Даха Браха”, “Гуртоправці” та “Kozak System”. Більшість акторів фільму — аматори. Головні ролі в історичному фентезі зіграли капітан сучасного козацького корабля-чайки “Спас” з Черкащини Василь Середенко і єдина професійна актриса, яка задіяна у фільмі, Марина Юрчак. Серед акторів першого плану також Степан Андрущенко, Маруся Ялова, Ярина Афанасьєва та інші. У зйомках брали участь активісти історичного клубу “Росичі” та місцеві жителі основного місця зйомки – села Легедзине Тальнівського району та Піківця на Уманщині.

чорний козак

за казкою сашка лірника

Тепер фільм можна переглянути у вільному доступі на YouTube за посиланням.

Режисер монтажу стрічки “Чорний козак” — Микола Кулик, композитор — Антон Байбаков, сценаристи — Владислав Чабанюк, Олександр Власюк, Ірина Шуст, Ольга Годованець, оператори — Олександр Кришталович, Вадим Ільков, Істан Розумний, Олександр Брамс, Іван Любиш-Кірдей, Микола Кулик, Сергій Стефан, Анатолій Кузьменко, художник-постановник — Борис Денисевич, звукорежисери — Фарід Мбайдін, Євгеній Прикащиков, Сергій Тягнирядно.

Продюсери фільму — Ольга Годованець та Сергій Афанасьєв.

чорний козак

Читайте також:

“Пекельна Хоругва 2″: за сценарієм Сашка Лірника знімуть козацький вестерн “По сліду вовка”