fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Розпочато зйомки сімейної пригодницької кіноказки”Легенди Чарівнолісся”: відео backstage

455

“Легенди Чарівнолісся” – це не просто казка. Це розповідь про добро і зло, про любов і ненависть, врешті-решт, про життя і смерть. Але перш за все – це історія про справжню дружбу.

Український фентезі “Легенди Чарівнолісся”, сюжет якого базується на історично-народних казках та міфах українського фольклору.. Сценарій кінострічки – це екранізація однойсенної книги Олени Шульги та Віктора Андрієнка видавництва Братів Капранових.

Режисером кіноказки “Легенди Чарівнолісся” виступив відомий за гумористичним телесеріалом “Шоу довгоносників” (90-ті роки) актор та режисер Віктор Андрієнко. Для нього це не перша така стрічка. Мультфільм “Микита Кожум’яка” та фільм “Іван Сила” – також його роботи.

Сценарій фільму отримав першу премію Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей “Коронація слова” 2017 року.

Так сталося, шо суворий Воїн (Сергій Стрельников) та веселий Мольфар (Василь Бендас) стали охоронцями чванькуватого хлопчиська Марека (Олексій Сморігін). І тепер цій різношерстій компанії доведеться не тільки знайти спільну мову, а, рятуючи світ Чарівнолісся, протистояти наймогутнішим силам зла на чолі з Чорним чаклуном (Дмитро Малашенко) та Вовкулакою (Руслан Мірошниченко).

Сюжет: Головним героєм фільму є десятирічний Марек, хлопчик-вельможа і сирота. Він зарозумілий і упертий, але шляхетний, добрий та щедрий. З народженням Марека пов’язана похмура таємниця, через яку йому доведеться протистояти неймовірно злим, небезпечним та підступним міфічним створінням – вовкулаці Злидню, духу трясовини – Болотянику, безсмертному чаклуну Мороку та володарю потойбіччя – жорстокому Імлі. На щастя, на допомогу хлопченяті прийдуть: загадковий і суворий Воїн, добрий, останній зі свого племені, велетень Бродник, неймовірно балакучий, але напрочуд веселий мольфар Базіка і войовнича дівчинка-лісунка Олеся, із якою Марека зв’яже не тільки дружба, а й перша в його житті романтика. Цій різношерстій компанії доведеться разом пройти крізь захоплюючі, карколомні, сповнені чародійства пригоди. Вони навчяться довіряти один одному, відкриють в собі нові якості і врешті – стануть справжніми друзями.

Дивіться відео з завершення 1 етапу зйомок фільму “Легенди Чарівнолісся”.

Це стрічка для сімейного перегляду. Актори переконані: таких добрих кіноказок нині дуже бракує. В ній заплановано багато трюкових та складних для постановки сцен з використанням піротехнічних ефектів. Робота над проектом проходила на різноманітних локаціях – в музеї народної архітектури та побуту в Пирогово, полі біля селища Макарів, у Голосіївському парку. Саме тут, посеред лісу, росте один з найбільших та найстаріших дубів — йому більше 400 років.

“Мені подобається казка. Це один з моїх улюблених жанрів. На жаль, зараз уже мало приділяється уваги для того, щоб створювалися сімейні фільми, щоб можна було і людям, сім’ям із дітьми, із онуками разом подивитися і про щось гарне і добре подумати”, – каже актор Ігор Зоров.

Чи не найважливішою складовою – створенням казкових образів – займалися відомий український кінокутюр’є Костянтин Кравець та художниця по гриму, яка проходила навчання в Голлівуді, Джулія Мельнік.

“Для цього проекту довелося викластися по максимуму – всі костюми створювалися вручну. У нас історія відбувається в такому собі гіпотетичному середньовіччі, а тоді ще ні самих машинок, ні машинного виробництва як такого не існувало. Для костюмів ми використовували тканину, мережива ручної роботи та скатертини з ручною вишивкою, куплені на антикварних ринках. Тому кожен костюм у фільмі виглядає індивідуально. А дизайнер взуття Іра Літвінська та шкіряний майстер Андрій Борімський лише довершили образи”,- відзначає художник по костюмах Костянтин Кравець.

“Зуби для Злидня я зі своєю командою робили самостійно, а ось лінзи для очей довелося замовляти в США – в компанії, яка займається індивідуальним розписом лінз. На підготовку образа Злидня пішло близько місяця – це і перука, і лінзи, і протезні зуби, і протезний грим для рук, і повністю обличчя, під яким актора навіть не впізнати”, – згадує художниця по гриму Джулія Мельнік.

Режисер – Віктор Андрієнко. Сценарій – Віктор Андрієнко, Олена Шульга. Оператор – Дмитро Недря. Художник-постановник – Віктор Бучковський. Художник з костюмів – Костянтин Кравець. Художник по гриму – Джулія Мельник. Постановник трюків – XGST Stunt. VFX-партнер –Mental Drive. Композитор – Ігор Стецюк. Продюсер – Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Віктор Андрієнко. Виробництво – Charmswood Pictures (Україна).

У ролях: Олексій Сморігін, Сергій Стрельников, Василь Вірастюк, Василь Бендас, Олександр Григор’єв, Руслан Мірошниченко, Олександр Мельник, Олександр Рудинський, Дмитро Малашенко.

Бюджет проєкту Легенди Чарівнолісся– понад 60 мільйонів гривень. Держава виділила 10 мільйонів.

Виробляють фільм компанії Charmswood Pictures та Mainstream Pictures.

Наразі триває робота над першим офіційним тизером фільму, який буде презентовано наступного тижня.

Зйомки фільму розпочнуться вже навесні 2020. Реліз планується на грудень 2021 року.

Залишити відповідь