fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Закрий рота!»: на фільм про громадського активіста з с. Гатне збирають кошти

414

Команда документального фільму «Закрий рота!» розпочала краудфандинг на підтримку проєкту про активіста Сергія Чагарова, який бореться з корупцією.

«Закрий рота!» / Shut the fuck up ! — документальний повнометражний фільм української режисерки Таїсії Кутузової про активістську діяльність Сергія Чагарова, що знімається у копродукції України (DGTL RLGN) та Франції (East Roads Films).

10 грудня Таїсія та фільм «Закрий рота!» отримали престижну премію з Прав Людини (Human Rights Prize) від Французької республіки в 2020 році, за внесок у боротьбу з безкарністю та політично вмотивованим насильством проти громадських активістів, а також за встановлення справедливості та законності в Україні.

В жовтні 2020 стрічка “Закрий рота” посіла 4-те місце в свой категорії пітчингу Держкіно. Проте наглядова рада виключила фільм зі списку переможців скандального 14-го конкурсу, позбавивши проект 50% необхідного фінансування з боку держави. Допомога партнерів з Франції, Німеччини та Балтії, складає 20% бюджету, і це дає змогу команді працювати далі, але не покриває всіх витрат на створення фільму.

«Зараз ми в знімальному періоді, й поки важко сказати, як довго він триватиме. Ми не одержали підтримку Держкіно, хоча після пітчингу були в першій п’ятірці проєктів із одним із найвищих балів усього конкурсу. Та навіть ця ситуація нас не зупинила. Наша українська компанія DGTL RLGN збільшила свій фінансовий внесок у проєкт, і ми також розпочинаємо краудфандингову кампанію з підтримки проєкту, до якої можуть долучитися всі охочі», – заявила продюсерка Ольга Бесхмельниціна.

Сергій Чагаров займається громадським активізмом в рідному селі Гатне, неподалік від Києва. Небайдужий до гострих проблем, він розпочав боротьбу з нахабними чиновниками та всепоглинаючою корупцією, коли йому було лише 15.

Фільм «Закрий рота» знімається більше трьох років і знаходиться у стадії work-in-progress. В 2019 році коротка версія фільму була представлена на кінофестивалі Docudays. В 2020 році в Ризі стрічка перемогла на Baltic Sea Forum for Documentaries, а також отримала приз East/West Talent Lab на goEast Film Festival у Вісбадені (Німеччина). Таїсія Кутузова стала єдиною українською режисеркою, яка отримала престижний грант IDFA Bertha Fund в Амстердамі на розвиток проєкту.

Читайте також

Фільм “Депортація 44-46” має вийти в кінотеатрах навесні