fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Депортація 44-46

Фільм “Депортація 44-46” має вийти в кінотеатрах навесні

506

Завершено роботу над документальним історичним фільмом Олесі Моргунець-Ісаєнко “Депортація 44-46” – зі спогадами жертв примусової депортації. Презентовано постер.

Як повідомляють творці стрічки, закінчено роботу над фільмом “Депортація 44-46”. “Це був непростий проєкт, складна тема, зйомки випали на період карантину, але нам це вдалося”, – йдеться в повідомленні.

Повнометражний документальний фільм “Депортація 44-46” розповість історію примусового виселення 800 000 поляків з УРСР та 480 000 українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви. Факти викладатимуться через безпосередні спогади жертв примусової депортації.

Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей. Нарація будуватиметься на діалозі матері та доньки – оповіді зрілої жінки, що втратила дитя, та маленької загубленої дівчинки, що втратила сім’ю.

Депортація 44-46

Режисеркою стрічки виступає Олеся Моргунець-Ісаєнко, автором сценарію – Тарас Лазер, продюсером – Артем Денисов. Виробник – кінокомпанія «УМ-Груп».

“Це історія про те, як з території Польщі виселяли українців. Як казав Сталін “переселяли, евакуювали їх”, а насправді це була тотальна депортація”, – розповіла “Еспресо” режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Ближче до нового року творці стрічки обіцяють презентувати трейлер до фільму. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Дивіться невеликий фотозвіт процесу зйомок фільму “Депортація 44-46”.

Депортація 44-46

Депортація 44

Депортація 44-46

Депортація 44-46

Депортація 44-46

Депортація 44-46

Нагадаємо, кінопроєкт “Переселення 44-46” став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно, отримавши на виробництво стрічки 4,99 млн. Реліз фільму в Україні планується навесні 2021 року.

Читайте також –

В мережу офіційно виклали історичний документальний фільм “Рубіж. Грубешівська операція” (дивитись онлайн)