fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

7 українських короткометражних фільмів покажуть на телебаченні

608

«Нічний швидкий» сестер Артеменко, «Сама собі тут» Анни Дудко, «Килим» Наталії Кисельової та телепремє’ри інших короткометражних фільмів з «КіноКульт» фесту відбудуться 13 грудня на суспільному телеканалі UA: Культура.

Новорічний настрій та життєві драми чекають на глядача у неділю, 13 грудня, на суспільному телеканалі UA: Культура, який покаже короткометражні фільми з цьогорічного фестивалю Суспільного мовлення «КіноКульт». На телеекрани вийде сім робіт українських авторів:

О 22:05 кінопоказ розпочне комедійний фільм сестер Артеменко «Нічний швидкий». У новорічну ніч журналістка Таня повертається додому і, щоб потрапити на потяг, їй доводиться сказати, що вона хірург і завтра має дуже важливу операцію. Але за цей обман доля пожартує з дівчиною і їй справді доведеться рятувати людське життя.

Стрічка отримала спеціальну нагороду журі «Найкраще камео» на Міжнародному кінофестивалі «Бруківка», нагороду в номінації «Найкращий трейлер» на The Monthly Film Festival у Великій Британії; найкращий європейський короткометражний фільм на фестивалі European Cinematography Awards.

О 22:30 йтиме драма Віталія Гавура «Чачьо». Це історія Януша, який виріс у консервативній ромській громаді маленького українського містечка. Він одружується, бо так хочуть його батьки. Та насправді Януш гей і потай зустрічається із хлопцем. Разом вони планують утекти з весілля й залишити місто, але чи зможе Януш вчинити так зі своєю сім’єю?

Стрічка отримала приз «Фіпрессі» за Найкращий український короткометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

О 22:50 в ефір вийде драматична короткометражка Поліни Горобець «Течія». У тісному просторі українського села святкують весілля. Здається, що запах їжі й диму можна відчути по той бік екрану. І якщо ви чекаєте бійки на весіллі, режисерка здивує вас іншим способом. Драма виникає через зраду, потім трапляються і зовсім трагічні та загадкові події.

О 23:00 — постапокаліптична драма Олени Рубашевської «Альфа». Сім років після ядерного вибуху. Самотній чоловік живе у бункері на березі моря. Його життя розплановане до дрібниць. Він здичавів і звик до своєї самотності. Та відносний спокій його буття порушується із появою двох незнайомців. Він вирішує застрелити чоловіка, а жінку бере за полонянку. Та чи врятує це його від самотності?

Після перегляду фільму режисерка закликає всіх поставити собі питання: «Чи можна створити любов у світі, в якому не залишилось нічого?»

Фільм переміг на Всеукраїнському конкурсі короткометражних кінопроєктів «Короткі зустрічі» імені Кіри Муратової.

О 23:15 глядачі побачать анімацію Анни Дудко «Сама собі тут». 5-річна дівчинка разом зі своєю мамою й домашнім улюбленцем котом прогулюються зимовим містом. Дитина жартома надягає на кота дещо зі свого одягу. Сплутавши доньку з котом через зовнішній вигляд, мама залишає доньку саму серед міста. В суцільній самотності дівчинка переживає певний містичний досвід.

О 23:20 йтиме підліткова драма Наталії Кисельової «Килим» про життя хлопця у Маріуполі. Головний герой Толiк живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить сина випрати килим, але йому не до того, Толік із друзями має бізнес — вони торгують рибою. До того ж хлопець закоханий у молоду жінку й допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

О 23:40 в ефір вийде документальний фільм Олексія Радинського «Колообіг». Медитативна подорож київською електричкою показує життя столиці з різних боків. Три роки спостережень за рухомим пейзажем Києва, конденсовані в 10 хвилинах екранного часу.

Нагадаємо, фестиваль короткометражного кіно «КіноКульт» проходив з 20 по 28 листопада. Всі бажаючі мали змогу обрати найкращу українську короткометражку. За результатами голосування глядачів, переможцями третього «КіноКульт» фесту з-поміж 18 українських короткометражок стали фільми «Кегельбан» та «2014».

Читайте також

Фільм «Передчуття» покажуть 12 грудня на «UA: Перший»