Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

10 цікавих фактів про фільм “Королі репу” Мирослава Латика

Як знімали фільм “Королі репу” від режисера “Максим Оса та золото Песиголовця”, що було найважчим на зйомках, кого зіграла Ірма Вітовська та інші цікаві факти про український блокбастер – читайте в матеріалі.

3 серпня 2023 року в український прокат виходить музична кримінальна комедія “Королі репу”, головні ролі в якій виконали Михайло Дзюба, Wellboy та Ірма Вітовська. Ділимось десяткою фактів, яку зібрало інформаційне агенство УНІАН, стосовно стрічки. 

За темою: Фільм Мирослава Латика «Королі репу» вийде у національний прокат з 3 серпня

В центрі сюжету фільму – 17-річний Діма “Казан”, який більше за все мріє стати репером і підкорити серце сільської красуні Свєти. Разом з другом Женею “Арахісом” вони пишуть тексти, виступають у сільському клубі та будують плани на майбутнє. Але одного разу Казану пропонують легко і швидко заробити – він погоджується і… потрапляє в кримінал. Зрозумівши, в яку халепу він потрапив, хлопець шукає вихід і намагається зіскочити, але ставки в цій грі тільки підвищуються.

Чому навчився Михайло Дзюба

“Реп не співають – реп читають”, – повторює Казан. А от самому актору Михайлу Дзюбі, який виконав його роль, довелось вчитися читати реп, хоча до участі у фільмі він також писав біти і тексти. Тож, готуючись до фільму, актор спостерігав за реп-виконавцями і розпитував в них поради, а потім все це відпрацьовував, щоб почувати себе більш впевнено.

Фото: Adastra Cinema

А ще актору довелося вчитися керувати автівкою – Дзюба навіть брав уроки з екстремального водіння з професійним водієм-гонщиком. За сюжетом його герой ганяє на автівці, а невдовзі й сам актор зміг хвацько керувати своїми “Жигулями”.

Як Wellboy освоював бій

Майже завжди для нової ролі доводиться чомусь вчитися: артист Антон Вельбой (сценічний псевдонім Wellboy) для зйомок в “Королях репу” вчився сценічному бою. Як зізнався співак, він це робив вперше, тож було трохи складно, але цікаво.

Про сценарій

Режисер Мирослав Латик зізнався, що переробляв початковий сценарій: “Період сценарних правок був складним, тому що первинний текст був більш жорсткий, про 90-і. А я хотів дати людську мотивацію героям. І хоча загальна канва залишилась, в сценарії я багато переробив”.

Фото: Adastra Cinema

Значно змінився і образ сільської красуні Свєти – в первинному варіанті вона була занадто холодна і бездушна. Також були додані деякі сцени бандитського бізнесу.

Мова персонажів

Хоча майже всі діалоги писали режисер і сценаристи, кожен з героїв розмовляє своєю периферійною мовою. Кожен з акторів додавав до мови своїх персонажів деякі окремі вирази і слова: актор Юрій Кулініч придумав слова-паразити своємоу герою, а акторка Олена Узлюк додавала певні мовні звороти. Саме тому з’являється відчуття, що персонажі розмовляють справжньою живою мовою.

Музика як історія

Музика в фільмі – дуже важлива. Саундпродюсером стрічки став композитор Cepasa, який також підбирав музику та інтегрував її в контекст фільму. Крім того, у фільмі лунають композиції таких відомих виконавців, як Kalush, KAZKA та Crechet.

Фото: Adastra Cinema

До того ж окремі композиції написали Михайло Дзюба і Мирослав Латик. А ось Вельбой, який більш відомий як сольний музичний виконавець та автор пісень (“Гуси”, “Вишні”, “Додому”), не написав жодної композиції для фільму, але зізнався, що читати реп в кадрі було дуже цікаво.

Де відбувалися зйомки

Весь фільм був знятий в Київській області, де були знайдені реальні локації – наприклад, будівля магазину, де працює Свєта, та сільський клуб, художники лише додали деякі деталі.

І хоча мова йде про сучасність, є відчуття, що події відбуваються в 90-і – саме через локації тих часів. Але сучасна периферія так і виглядає – містить сліди 90-х, 80-х і навіть 70-х років.

Повія на дорозі

Ірма Вітовська грає у фільмі жінку складної долі Нінку “Обочину”, яку всі в селі вважають повією, тому що вона стоїть на трасі. Але як насправді – глядачі дізнаються вже після перегляду стрічки.

Фото: Adastra Cinema

Автори фільму розповідають, що одного разу стався дивний випадок: під час зйомок біля Вітовської, яка була нафарбовані для ролі та в лабутенах, зупинилася автівка. Але в ту мить до акторки підскочили дівчата-гримерки з окликами: “Це зйомки! В нас тут зйомки! Не заважайте!”. Автівка поїхала далі, але, здається, люди в машині вирішили, що на дорозі реально стоїть повія.

Про незвичайне на зйомках “Королів репу”

Під час фільмування група вийшла за графік, але їм вдалося неймовірне – вибити додаткову зміну. “Це коштувало чималих грошей, але продюсери пішли на це заради фільму. І я зараз цей момент пригадую з теплом, бо все було cool-cool, круто-круто і красиво-красиво. З ніжністю до людей, з якими ми робили фільм”, – пригадав режисер Латик.

Wellboy про найскладніше

Антон Вельбой зізнався, що більш за все йому було важко вставати зранку та вчити текст. А найприємнішим стало читати реп зі сцени – артист відмітив, що відчув себе сільською зіркою.

Фото: Adastra Cinema

Михайло Дзюба про перший досвід

Актор зізнався, що найскладнішим для нього було зайти в перший кадр. Знімали, як Казан заходить в магазин, обличчя актора не було видно – бо сцену знімали зверху. Михайло розповідає, що його буквально трусило через величезну відповідальність і перший кадр. Але як тільки зняли кадри, розбили тарілку (за звичаєм група це робить після фільмування першого кадру) – все пішло чудово.

🎬 Головна світлина – фото з facebook-сторінки фільму “Королі репу”

Читайте також

Вже в прокаті: Цікаві факти про фільм “Хто ти, Філіпе?”