fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

28 BookForum оголошує line-up Ночі поезії і музики non-stop

436

Zapaska, BRAT, Хамерман Знищує Віруси, Пиріг і Батіг, проєкт «Пришестя» та інші відомі українські гурти можна буде послухати на “Ночі поезії та музики non-stop” 28 Львівського міжнародного BookForum, який стартує вже сьогодні.

15 вересня відбудеться урочисте відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum — наймасштабнішої культурної подіїя України, яка цього року проходитиме до 19 вересня у Львові та вперше за всю історію відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн.

Програма фестивалю, який об’єднує письменників, поетів та інтелектуалів з усього світу, налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

За темою: 28 BookForum оголосив цьогорічну програму та почесних гостей фестивалю

Як повідомляє пресслужба ГО “Форум Видавців”, а 18 вересня о 21:00 стартує традиційна “Ніч поезії та музики non-stop” – один з найпопулярніших заходів Львівського міжнародного BookForum. Це поєднання найкращої поезії іноземних та українських учасників фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів. На гостей чекає звукова інсталяція наживо.

Цього року слухатимемо «Хамерман Знищує Віруси», які називають себе «найадекватнішим гуртом України», працюють на перетині музики, концептуального арту та театру. Пісенний матеріал ХЗВ вражає різноманітністю: в рамках одного концерту акомпанувати їм може поперемінно струнний квартет, хор, рок-гурт і примітивна «мінусовка».

За межі музичних жанрів піднесе BRAT – музичний проєкт поета Григорія Семенчука. Це експериментальний хіп-хоп, електронна музика, іронічний коментар дійсності – саме той мікс, що дає можливість «вриватися в парадні і модні радіо». На перехресті жанрів музики і поезії, BRAT не прагне бути поетом чи музикантом, для нього важливе зрощення цих образів, яке дає можливість вийти за певні власні межі, де прямі ритми поєднуються з ламаними, а важкі баси з експериментальним синтетичним звуком; де текст, тематика треку, власне, і є цією межею.

По-новому звучатиме і вічна поезія: твори Павла Тичини та Богдана-Ігоря Антонича у виконанні гурту “Пиріг і Батіг”. Цей музично-поетичний проєкт налаштований на популяризацію мови Краю за допомогою музики і поезії.

Як відбувається взаємопроникнення музики та поезії, утворюючи цілісну — і зовсім нову — матерію продемонструє проєкт «Пришестя» Юлії Мусаковської та Михайла Балога aka MANU. Юлія — поетка та перекладачка, авторка п’ятьох книжок. Найновіша з них — «Бог свободи» (2021), тексти з якої звучать у перформансі. Михайло — джазовий саксофоніст та музичний експериментатор, засновник та автор методик Vedel School. Його проєкти дивують неординарністю та виходять за рамки якогось певного стилю.

Також на Ночі поезії та музики non-stop звучатиме інді-фольк дует Zapaska. Дует починав із live looping експериментів і акустичного звучання, зараз тяжіє до фольктроніки та дрім-попу. Чимало подорожував в турах Україною та закордоном. З’являвся на сценах багатьох мультижанрових  фестивалів: Pohoda (SK), Waves Vienna (AU), United Islands (CZ), Atlas Weekend (UA), Zaxid (UA) та ін.) Альбоми дуету потрапляли до списків кращих релізів 2014 і 2016 років за версіями різних музичних видань.

Усі учасники: Zapaska гурт, BRAT гурт, Хамерман Знищує Віруси, проєкт «Пришестя», Пиріг і Батіг гурт, Аґда Баві Пейн, Йоланда Бом, Адам Горовіц, Рената Айхінгер.

Тож готуйтеся до Ночі музики та поезії non-stop 18 вересня о 21:00 у !FESTRepublic, Львів, вул. Старознесенська 24-26.

Вхід — вільний (з обов’язковим дотриманням карантинних вимог).

Нагадаємо, засновниками та організаторами головного культурного фестивалю країни та одного з найбільших літературних фестивалів у Центрально-Східній Європі є неприбуткова громадська організація «Форум Видавців». Захід відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним парнером події.

Читайте також

7 нових екранізацій книжок, які вже можна подивитися онлайн