fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Англійський кокер-спанієль: характер та особливості породи

283

Порода англійський кокер-спанієль дуже популярна й характеризується жорсткими стандартами. Цей розумний кмітливий пес спочатку був супутником людини на полюванні, але зараз це також хороший компаньйон для квартири. На всіх виставках обов’язково можна зустріти не одного красеня кокера.

Зовнішній вигляд

Англійський кокер-спанієль – це компактна спортивна собака з гармонійною статурою. Щільна рівна спина, міцні лапи. Передні лапи під час ходьби підійматися високо вгору, а задні – виносяться далеко назад. Хвіст зазвичай купірують.

Головна родзинка породи полягає в довгих низько посаджених висячих вухах із красивою кучерявою шерстю. Потрібно регулярно чистити вуха, щоб не допускати скупчень бруду та розвитку інфекції. Голова гордо піднята вгору, яскраво виражений перехід від чола до морди. Овальні темні очі поставлені прямо.

Шерсть кокер-спанієлів подовжена й дуже шовковиста. На лапах та корпусі шерсть довша. Забарвлення буває однотонним або плямистим. Зустрічаються собаки з кавовим, чорним, рудим та рябим забарвленням шерсті.

Характер

Англійський кокер-спанієль вважається дуже життєрадісною та товариською собакою. Такий вихованець зробить усе, щоб порадувати господаря. Представники породи дуже слухняні та віддані, тому вони дуже сильно прив’язуються до людини й не можуть проводити без неї довгий час. Самотність може завдати псу психологічну травму та зіпсувати його поведінку.

Цуценя кокер-спанієля стане хорошим другом для великої родини, де його буде супроводжувати постійне спілкування та ігри. Активний та швидкий малюк прагне досліджувати навколишній світ і швидко вчиться. Рухливість та цікавість – це результат багаторічної селекції мисливських інстинктів. Тут дуже важливе дресирування, адже під час прогулянки пес може зірватися з повідця та втекти полювати за чимось цікавим.

Кокер-спанієлі легко навчаються, тому дресирування буде даватися легко навіть новачкам. Такій розумній собаці не потрібно двічі повторювати одну команду, адже вона все розуміє відразу. Прагнення догодити господареві та лагідний характер – це основні складові посидючості та слухняності вихованця.

Собаки дуже контактні, тому легко знаходять спільну мову з дітками. Для кокер-спанієлів немає нічого кращого, ніж бігати та грати, приносити м’яч, веселитися з дитиною – усе це буде псу в радість. Але при цьому спілкування собаки з дитиною дошкільного віку має проходити під наглядом, щоб активний грайливий вихованець не надто захопився. Крім іншого ці собаки добре уживаються з іншими тваринами на одній території, у тому числі й із котами.