fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

У Києві відбудеться перший АНТИфестиваль короткометражного кіно “Своїми Словами”

259

«Битва за Україну» Андрія Зайця, «Килим» Наталі Кисельової, «Тумани» Володимира Бакума, «Сумні портрети» Віталія Кікотя, «Rich Bitch» Маргарити Лукіч та інші фільми в програмі першого АНТИфестивалю авторського короткометражного кіно “Своїми Словами”, який відбудеться 3 вересня у Будинку кіно.

Без червоних доріжок, офіційних костюмів, зайвого пафосу і фальші глядачі зможуть насолодитися атмосферою кіно. Про це повідомляють організатори кінофестивалю “Своїми Словами”. У програму увійшли покази документальних та художніх коротких метрів від українських режисерів, подкаст-лекція “Нахіба нам кіно?”. В кінці фестивалю саме глядачі стануть суддями та зможуть обрати фільм, який стане переможцем конкурсної програми.

Програма складається з трьох блоків. Перший — показ позаконкурсних документальних фільмів «Шум війни», присвячених темі повномасштабного вторгнення росії до України; мета — показати що і як знімають кінематографісти в умовах війни.

До програми увійшла художня короткометражка Андрія Зайця “Битва за Україну”. Головні ролі зіграли заслужені артистки України, акторки кіно і телебачення Ірма Вітовська-Ванца та Віталіна Біблів.

Друга частина програми пройде у форматі лекції-подкасту «Нахіба нам кіно?». Українські експерти кіно поділяться думками щодо сучасних потреб та цілей українського кіно, різниці між авторським та масовим кіно та пропозиціями, як сучасний глядач може допомогти розвитку українського кіно. Серед запрошених лекторів: Олексій Гладушевський — журналіст, сценарист, продюсер; Слава Бабенков — актор; Злата Єфименко — продюсерка; Андрій Алфьоров — кінокритик.

Третій блок програми присвячений конкурсному показу художніх фільмів «Своїми Словами», де українські режисери презентують свої авторські метри, а після показів глядачі зможуть обрати найкращий фільм-переможець. До програми входять:

“Килим” Наталі Кисельової;

“Валєра” Ольги Артушевської;

“Край неба палає” Анастасії Пащенко;

“Праведник” Максима Тузова;

“Їжачок” Владислава Євдокимова;

“Черевички неношені” Анни Кішко;

“Край розваленого трампліну” Тетяни Нагірняк;

“Rich Bitch” Маргарити Лукіч;

“Не залежні” Валентини Клементини;

“Тумани” Володимира Бакума;

“Сумні портрети” Віталія Кікотя.

Фестиваль відбудеться 3 вересня з 11.00 у київському Будинку кіно на Саксаганського. Реєстрація на захід відкривається о 10.00.

Усі виручені кошти будуть спрямовані на організацію події та допомогу українським кінематографістам в умовах війни. Дізнатися більше про програму фестивалю та придбати квитки можна за цим посиланням.

Своїми Словами — це ініціатива молодих кінематографістів для підтримки українських режисерів та розвитку культури кіно. Головна ідея — вільно говорити про те, що хвилює. Портал «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.

Читайте також

У Києві відбудеться фестиваль авторського короткометражного кіно «Своїми Словами»