fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Атлантида» Валентина Васяновича

«Атлантида» Валентина Васяновича вийде в Україні 5 листопада

488

Фільм-призер Венеційського кінофестивалю «Атлантида» представляє український постер. Український прокат драми Валентина Васяновича заплановано на 5 листопада 2020 року.

Про це йдеться в прес-релізі Arthouse Traffic – прокатника стрічки. Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Атлантида – відеопостер

Атлантида / Atlantis Валентина Васяновича, призер Венеційського кінофестивалю, представляє український відеопостер ✨• Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.• Прокат стрічки заплановано на 5 листопада 2020• Режисер, сценарист, оператор, режисер монтажу – Valentyn VasyanovychПродюсери – Ія Мислицька, Vladimir Yatsenko, Valentyn VasyanovychУ головних ролях – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим» Андрей Рымарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

Опубліковано Arthouse Traffic Понеділок, 6 квітня 2020 р.

 

Світова прем’єра фільму «Атлантида» Валентина Васяновича відбулася у рамках офіційної конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де стрічка здобула історичну перемогу – її відзначили як найкращий фільм секції. Фільм було також представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто. Серед фестивальних здобутків «Атлантиди» – Гран-прі міжнародних кінофестивалів Les Arcs Film Festival (Франція), Tromsø International Film Festival (Норвегія) та «Лістапад» (Білорусь), спеціальний приз журі міжнародного кінофестивалю у Токіо (Японія), премія за найкращу операторську роботу на міжнародному кінофестивалі у Севільї (Іспанія).

«Атлантида» Валентина Васяновича

Усі ролі в картині зіграли непрофесійні актори; виконавці головних ролей – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

Як і в попередніх проєктах, Валентин Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Продюсерами стрічки виступають Володимир Яценко («Додому», «Дике поле») та Ія Мислицька («Плем’я», «Присмерк»), міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво стрічки здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт драми став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку.

«Атлантида» Валентина Васяновича

Валентин Васянович – режисер, оператор і продюсер, призер фестивалів у Клермон-Феррані, Торонто і Нансі. Виступив співпродюсером та оператором-постановником одного з найуспішніших українських фільмів часів незалежності – «Племені» Мирослава Слабошпицького. У 2017 році його драма «Рівень чорного» була відібрана у якості національного кандидата на премію «Оскар» у категорії найкращий міжнародний фільм.

Український прокат драми «Атлантида» Валентина Васяновича заплановано на 5 листопада 2020 року.

Читайте також

Андрій Римарук, “Атлантида”: Даю гарантію, що наступного року цей фільм поїде від України на Оскар