fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Дату оголошення переможців кінопремії «Золота Дзиґа» перенесено

313

Церемонія нагородження переможців Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» відбудеться 3 травня. Переможців називатимуть недільного вечора в прямому ефірі у форматі онлайн-шоу.

Захід, який раніше планувався на 28 квітня, перенесено на 3 травня через можливе продовження терміну карантину, – про це повідомляє Telekritika з посиланням на прес-службу кінопремії. Зміниться також формат – цього року церемонія вперше пройде у режимі онлайн-шоу з прямою трансляцією. Подробиці онлайн-церемонії буде повідомлено пізніше.

“Цього року церемонія вручення Кінопремії “Золота Дзиґа” буде максимально відкритою і доступною для кожного глядача, для кожного кіномана. Дізнаватись, хто цього року став найкращим в українському кіно, вся країна буде в онлайн-режимі. Ми готуємо насичену інтерактивну програму і переконані, що стежити за перебігом церемонії вручення “українського Оскара” будуть усі, кому небайдужий український кінематограф. Стати частиною цього дійства зможе кожен — на щастя, онлайн-можливості сьогодні це нам дозволяють”, – говорить виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.

Нагадаємо, цього року кінопремію “Золота Дзиґа” вручатимуть у 23 номінаціях. Серед них – дві нові. Зокрема, започатковано премію “Відкриття року”, переможцем якої може стати будь-яка персоналія, що відзначилась видатними досягненнями чи здобутками за останній рік. Також нагороду вручатимуть за “Найкращі візуальні ефекти”.

На участь у Четвертій Кінопремії “Золота Дзиґа” було подано 88 повнометражних та короткометражних стрічок. Серед них 17 повнометражних ігрових, 31 короткометражних ігрових, 20 документальних, один повнометражний анімаційний фільм та 19 короткометражних анімаційних фільмів.

Лідерами Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” за кількістю номінацій стали фільми “Додому” (11), “Мої думки тихі” (9), “Гуцулка Ксеня” (9), “Вулкан” (8) та “Захар Беркут” (7).

Також до 12 квітня діє голосування у номінації «Премія глядацьких симпатій». Серед номінантів такі стрічки:

“Давай танцюй” (реж. Олександр Березань)
“Зустріч однокласників” (реж. Валентин Шпаков)
“Заборонений” (реж. Роман Бровко)
“Захар Беркут” (реж. Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
“Клара та чарівний дракон” (реж. Олександр Клименко)
“Крути 1918” (реж. Олексій Шапарєв)
“Свінгери – 2” (реж. Андрейс Екіс)
“Фокстер і Макс” (реж. Анатолій Матешко)
“Ціна правди” (реж. Аґнешка Голланд)
“Я, ти, він, вона” (реж. Володимир Зеленський, Девід Додсон).

Зробити свій вибір та проголосувати за найкращий фільм Національної кінопремії «Золота Дзиґа» можна за посиланням:
https://cutt.ly/XtGfmdX

 

Читайте також

Українська кіноакадемія оголосила номінантів кінопремії “Золота Дзиґа”