fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Байконур. Вторгнення

«Байконур. Вторгнення»: восени вийде фільм від дослідників «Insiders Project»

1 685

Документальний фільм «Байконур. Вторгнення» – проєкт творчої команди «Insiders Project» та компанії DGTL RLGN, що розповідає про нелегальне вторгнення на територію закритого військового об’єкту космодром «Байконур» у Казахстані, який охороняють російські спецслужби.

Про це йдеться на офіційній сторінці творчої команди «Insiders Project» у Facebook. Дослідження найбільшого космодрому та його покинутих ангарів стали основою документального фільму «Байконур. Вторгнення». У стрічці буде дві лінії – перша розповідатиме про космічне протистояння між наддержавами – СРСР і США. А друга – про екстремальне нелегальне проникнення на комплекс.

Творці проєкту про екстремальну експедицію обіцяють “найчесніший документальний фільм про космодром, кожну секунду ризику та увесь спектр емоцій, найточнішу 3D-модель космодрому та справжній запуск ракети!”.

«Космодром «Байконур» – це закритий військовий об’єкт неймовірної величини. Знімати квадрокоптером над ним чи біля нього заборонено. Ми ж хотіли показати вам масштаб наших переміщень, щоб ви змогли осягнути усі ризики такої подорожі», – розповідають на своїй сторінці у Facebook автори фільму.

Виробництвом пригодницького фільму «Байконур. Вторгнення» займається «Insiders Project» та компанія DGTL RLGN («Діджітал Реліджн») (фільми «Щоденник нареченої Христа», «Знебарвлена», «Коли нам було 15» та ін.). Постпродакшн: DGTL RLGN за підтримки Українського Культурного Фонду та Film Industry Association of Ukraine.

За ідеєю фільму, дослідники вирушають у небезпечну експедицію: вони мають подолати 50 кілометрів дикої пустелі, щоби нелегально потрапити на космодром Байконур, до його законсервованих ангарів, і побачити запуск справжньої ракети.

Зневоднення, голод, фізичне і психологічне виснаження – не єдині труднощі на шляху до Байконуру. Хлопці ризикують потрапити у в’язницю, якщо їх упіймають російські військові, адже на космодромі діє законодавство Росії. Азарт відкриття накладається на страх, а дослідження закритого об’єкта перетворюється на пізнання себе.

Байконур. Вторгнення постер

До створення фільму «Байконур. Вторгнення» долучилися:

Автори ідеї, сценаристи: Ангел Ангелов і Дмитро Громов. Головний герой: Дмитро Громов. Режисер, оператор, монтаж та голос за кадром: Ангел Ангелов. Звукорежисер: Артем Бабурін. Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Безхмельніцина, Микита Стрижевський.

“Десь півроку ми активно готувалися. У планах у нас було не просто поїхати подивитися на ці шатли, а дослідити їх і відзняти з даху 170-метрового ангару запуск справжньої ракети. Ми хотіли зробити це фіналом фільму”, – розповідає Ангел Ангелов.

“Нині відомо про 4-5 відвідувань цього місця. Ми принципово ні з ким не зв’язувалися, бо азарт у тому, щоб самостійно все продумати. Ми збирали інформацію по крихтах з різних джерел, вивчали звіти людей, які туди їздили, хоча це й було малоінформативно. Десятки годин ми просиділи на Wikimapia і довго складали маршрут”, – додає Дмитро Громов.

вторгнення на Байконур

фільм

Байконур

фото фільму

Фільм “Байконур. Вторгнення” було презентовано 12 грудня 2019 року на Зимовому Кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю в «Сінема Сіті» ТРЦ Ocean Plaza. У межах кіноринку відбувся його перший частковий показ, адже тривалий час проект тримали у цілковитій секретності.

Режисер фільму Ангел Ангелов розповів, що проект є граничним між екстремальною пригодою та історичним дослідженням, і це робить його відкритим для широкої аудиторії. А документальність подій надасть глядачам справжніх емоцій.

«Байконур. Вторгнення» став новим викликом для хлопців з «Insiders Project», що раніше  відзняли 10-серійний документальний цикл у форматі Urban Exploration в Києві, в якому піднімалися на вершину Південного мосту та будинку із зіркою на Майдані, досліджували закинутий тунель метрополітену, завод «Арсенал» та бомбосховище часів Холодної війни, їздили в зону відчуження і знімали з верхівки радіолокаційної станції «Дуга».

Нагадаємо, перший сезон проекту Insiders «Проєкт. Вторгнення», виготовлений спільно з FILM.UA Group, розповідає про проникнення в недоступні і маловідомі міські об’єкти, знятий в реальних умовах. Проєкт стартувал 28 лютого і наразі усі серії доступні на YouTube-каналі FILM.UA Group за лінком.

Дивіться трейлер «Проєкт. Вторгнення»: відео

Читайте також –

Фільм про першого космонавта України Леоніда Каденюка “Місія – Космос” змінив режисера