fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Богдан Бенюк, “Східняк”: Цей фільм буде в ряду тих фільмів, які прославляються Україною

3 076

Головну роль в фільмі “Східняк” Андрія Іванюка зіграв Богдан Бенюк – як і режисер стрічки він з Івано-Франківщини, проте в роль «східняка» вжився швидко та доповнив її власними акторськими імпровізаціями.

Богдан Бенюк розповідає про власне враження під час роботи над фільмом “Східняк” режисера Андрія Іванюка: “Війна теж має якісь речі, які перетворюють страшне слово “війна” в рутинну життєву ситуацію. Ця неймовірна невідомість дала той магнитик, який притягнув мене в цьому персонажі, якого я граю”.

“Якщо ми маємо фільми, які показують внутрішній світ тих людей, які перебувають на війні,то це велика заслуга, і це треба робити. Сподівання на те, що фільм буде мати успіх у гядача і він буде мати мистецьку цінність, є”.

«Східняк» («EastMan») – повнометражна дебютна воєнна драмеді, яка заснована на реальних подіях відображених в щоденнику сценариста і режисера фільма Андрія Іванюка, який воював на Донбасі.

Сюжет

Події фільму розгортаються на Донбасі в наші дні. Двоє військових вирушають за командиром. Їхній шлях – це рокадні дороги, прифронтові села та міста, блокпости, військові та цивільні. Фільм відтворює один день спілкування двох товаришів: Бороди та Режисера. Один – з Донбасу, старший, робітник, інший – із Заходу, молодий, інтелігент…

Фільм «Східняк» розповідає про один день з життя двох бійців – «Бороди» та «Режисера», прототипом останнього став сам Іванюк. Ветеран бойових дій на сході України розповідає глядачам про свого бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним «Борода».

Українська та світова кінопрем’єра стрічки «Східняк» Андрія Іванюка відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2019. Планувалося випустити фільм у прокат на початку літа 2020 року.

Довідка

Жанр: драмеді, роуд-муві

Режисер та автор сценарію: Андрій Іванюк

Оператор: Андрій Котляр

У ролях: Богдан Бенюк, Анатолій Максим’юк, Катерина Степанкова

Виконавчий продюсер: Дмитрій Кожема

Продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяникова

Виробник: ІнсайтМедіа

Дистриб’ютор: Svoe Kino.

Фільм створений на замовлення Держкіно у жанрі “роуд-муві” (фільм-дорога). Проєкт переміг на 10-му пітчингу, розмір державної підтримки – понад 10 млн грн., майже повна сума бюджету.

Читайте також

“Іловайськ 2014. Бішут”: стало відомо, хто зіграє дружин полонених бійців