fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

БожеВільні

Завершено зйомки фільму “БожеВільні” з Ірмою Вітовською

511

В повнометражному кінодебюті режисера Дениса Тарасова “БожеВільні” за участю Ірми Вітовської (“Мої думки тихі”) також зіграли Костянтин Тимляк (“І будуть люди”), Остап Ступка (“Казка старого мельника”), Наталя Бабенко (“Пульс”), Віталій Салій (“Я працюю на цвинтарі”), Сергій Калантай (“Сторонній”) та інші відомі українські актори.

Події фільму розгортаються в 1977 році в Українській РСР. Основою для написання сценарію послужили спогади радянських дисидентів, які зіштовхнулися з жорстокістю тоталітарної системи, що використовувала так звану “каральну психіатрію”, як зброю проти вільнодумства.

Як повідомляє Держкіно, фільмування картини проходило у психіатричній лікарні ім. Павлова, на території якої художник-постановник Іван Тищенко відтворив поверх та подвір’я клініки відповідно до часу, в який відбуваються події фільму.

Для максимального відтворення атмосфери сімдесятих залучено чимало цікавих історичних локацій у Києві. Також фільмування картини проходило у Березанській виправній колонії.

БожеВільні з Ірмою Вітовською

Ролі у фільмі виконали: Костянтин Тимляк, Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Роман Якімчук, Дмитро Олійник, Евген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон та Наталя Бабенко. Режисер – Денис Тарасов, оператор – Євген Кирей, продюсери – Тарас Босак та Валерія Іваненко.

Прем’єра картини “БожеВільні” відбудеться наприкінці 2022 року.

Кадри зі зйомок

БожеВільні

БожеВільні

Читайте також

Завершено зйомки фільму «Довбуш» Олеся Саніна (backstage відео)