fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Червоний. Без лінії фронту

2 133

Жанр: Драма, Історичний

Виробник: Інсайт Медіа, за підтримки УКФ, за участі Тернопільської кінокомісії

Дистриб’ютор: Своє кіно

Режисер-постановник: Заза Буадзе і Тарас Ткаченко

Продюсери: Володимир Філіпов, Алла Овсяннікова

Автор сценарію: Андрій Кокотюха

Оператор-постановник: Олександр Земляний

Композитор: Патрік Каннелл

Художник-постановник: Ольга Світлична

У ролях: Микола Береза, Дар’я Плахтій, Олег Стефан, Максим Панченко, Орест Пастух, Андрій Мельник, Володимир Губанов, Яна Корольова. Одну з ролей у стрічці зіграв лідер гурту “Гайдамаки” Олександр Ярмола.

Прем’єра: Скоро в кіно

Бюджет: ₴ 43 900 000

“Червоний. Без лінії фронту” – це приквел фільму “Червоний” 2017 року, який знімають за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи.

Події у фільмі “Червоний. Без лінії фронту” розгортатимуться в період з 1935 по 1945 рік на територіях, які зараз належать до Тернопільської та Волинської областей. Вперше буде показане життя українців у міжвоєнний період, протистояння патріотів репресіям польських, німецьких та російсько-радянських окупантів. Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української Повстанської Армії. На цьому шляху він зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

Цікаві факти:

  • Картина є масштабною екранізацією однойменного кіно-роману Андрія Кокотюхи.
  • За час зйомок другої частини режисера Зазу Буадзе, який знімав першу частину, змінив режисер Тарас Ткаченко (“Гніздо горлиці”, “Чорний ворон”).
  • Саундтрек до історичної драми виконали гурт “Гайдамаки” та Тоня Матвієнко. Слова до пісні “Марш “Україна” (Чорними хмарами) належать українському поетові та прозаїку Івану Багряному, музика – композитору, бандуристу Григорію Китастому. Оригінальне аранжування пісні виконав Олександр Ярмола та гурт “Гайдамаки”.
  • Всесвіт “Червоний”, як між собою називає сюжетну лінію знімальна група, починається в 1938 році і закінчується в 1992-му. Творці фільму кажуть, що зупинятися не планують, хочуть зняти ще 3 частини.
  • Команда “Червоного” планує розширити проект і показати всі етапи та складові українського руху опору ХХ століття. Наступний фільм серії матиме назву “Червоний. Вогняне коло”. Це проект, що стане продовженням історії та розкриє детальніше долю героя-переможця, українського повстанця Данила Червоного.

Читайте новини фільму:

Реліз фільму “Червоний. Без лінії фронту” має відбутися 24 серпня 2021 року

“Червоний. Без лінії фронту”: гурт “Гайдамаки” та Тоня Матвієнко випустили саундтрек до фільму

“Зілля”, “Олена Теліга”, “Червоний”: до конкурсу патріотичних серіалів допустили 37 проєктів

Лідер гурту “Гайдамаки” Олександр Ярмола зіграє у фільмі “Червоний. Без лінії фронту”

У серпні 2020 вийде приквел фільму “Червоний” – “Червоний. Без лінії фронту”

Сага з п’яти фільмів: друга історія про Данила Червоного знята