fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стрічка “Пофарбоване пташеня” вийде в обмеженому прокаті 23 квітня

509

Створений у копродукції з Україною чесько-словацький фільм Вацлава Маргоула “Пофарбоване пташеня”, який цього року претендував на Оскар як “Найкращий фільм іноземною мовою”, нарешті дістанеться українських кінотеатрів.

Стрічка є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером. Назва твору походить від колись популярного звичаю: люди ловили птахів і фарбували їх пір’я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю, проте зграя ніколи не приймала його назад.

За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Основна мова діалогів фільму — штучна “міжслов’янська мова”.

Автором сценарію та режисером “Пофарбованого пташеня” є Вацлав Маргоул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко.

Зйомки відбувалися протягом 16 місяців в Україні, Словаччині, Польщі та Чехії, загалом на 43 локаціях, приблизно 100 знімальних днів, протягом яких було знято 263 сцени, 1520 кадрів та зроблено 3531 дубль. Чехія висунула фільм на премію “Оскар” d 2020 році. Він пройшов до шорт-листа в номінації “Міжнародний повнометражний фільм”, але до номінантів не потрапив.

розфарбований птаж

Разом із головним героєм, 11-річним Петром Котляром із Чеського Крумлова, у фільмі грають багато відомих акторів та світових зірок: Стеллан Скарскард (Чорнобиль, Німфоманка) та Гарві Кейтель (Скажені пси, Кримінальне чтиво), Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер.

Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України та ряд акторів з інших країн.

painting bird

Фільм виграв у 9 пітчінгу Держкіно у грудні 2016 року. Розмір державної підтримки — 9,5 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн.

На момент написання матеріалу на imdb у стрічки оцінка 7,3 на підставі 868 оцінок.

Читайте також

Фільм “Сторонній” вийде восени цього року