fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чорний ворон

Драму «Чорний ворон» Тараса Ткаченка покажуть на телеекранах

803

Дивіться український історичний фільм «Чорний ворон» Тараса Ткаченка, переможець Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкраща жіноча роль другого плану”, 17 травня на каналі «1+1».

Як повідомляється, телевізійна прем’єра повнометражного історичного фільму “Чорний ворон” Тараса Ткаченка, який відтворює одну зі сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках, відбудеться 17 травня о 21:00 на каналі «1+1».

Чорний ворон

«Чорний ворон»

Історична драма режисера Тараса Ткаченко створена за мотивами однойменного роману-бестселеру Василя Шкляра, в основу якого покладені історичні документи, зокрема, із розсекречених архівів КДБ. В український кінопрокат стрічка вийшла 5 грудня 2019.

Народна артистка України Наталя Сумська у кінопроекті стала ворожкою Явдохою. Нагадаємо, саме за цю роль акторка визнана переможницею Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкраща жіноча роль другого плану”.

Чорний ворон

Події фільму розгортаються у 1922 році. Історія життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, колишнього офіцера армії УНР, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Непереборна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він свідомо та відважно жертвує сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, майбутнє українців і власної родини.

В ролях: Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Азіз Абдурашидов, Зоряна Марченко, Наталія Сумська, Аліна Коваленко, Олексій Тритенко, Данило Мірешкін, Ксенія Данилова.

Режисер фільму – Тарас Ткаченко, сценарист – Тарас Антипович, оператор-постановник – Олександр Кришталович, художник-постановник – Ігор Філіппов, художниця з костюмів – Марія Квітка, художниця з гриму – Лариса Сапанович. Виконавчі продюсери – Христина Шкабар та Володимир Андріюк. Генеральний продюсер фільму – Олександр Ткаченко.

У стрічці глядачі зможуть почути голос автора – Василь Шкляр озвучив історичні коментарі до фільму, знятого за мотивами його роману, та став для них закадровим поводирем в минуле української історії.

Також в екранізації історичного роману Сергій Бабкін зіграв відлюдника Варфоломія. У фільмі співак зображений як вічний гайдамака, який веде аскетичний спосіб життя та живе у підземеллях Мотронинського монастиря. Він проводить тунелями холодноярців, рятуючи їм життя.

Пісня Святослава Вакарчука “Веселі, брате, часи настали…” стала саундтреком до фільму Тараса Ткаченка. Композитором інших музичних тем стрічки став клавішник гурту “Океан Ельзи” Мілош Єліч, який працював над створенням музичного оформлення драми.

Нагадаємо, що канал підписав угоду з письменником щодо початку виробництва драми ще в лютому 2016 року.

Стрічку створено компанією “ТЕТ-Продакшн” на замовлення телеканалу “1+1”. Проєкт фільму став одним із переможців Дев’ятого пітчингу Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 11 млн 873,5 тис. грн. при загальній вартості виробництва фільму 23 млн 746,9 тис. грн.

Чорний ворон

Читайте також

Цікаві факти про фільм “Чорний ворон” режисера Тараса Ткаченко