fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Docudays UA

До Різдва Docudays UA відкрили українські фільми для безкоштовного перегляду

160

Організатори Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відкрили для безкоштовного перегляду українські фільми з програми кінофестивалю.

Новиною про це поділилася команда Docudays UA. “Поки ми плануємо 20-й ювілейний Docudays UA, хочемо зробити подарунок нашим відданим глядач(к)ам. До кінця року ми відкриваємо доступ до безкоштовного перегляду фільмів на docuspace.org, які обрав для вас штучний інтелект” — йдеться в повідомленні.

На сайті DocuSpace можна дивитися стічки «Казка про коника», «Земля Івана», «Портрет на тлі гір», «Світлий шлях», «Останнє покоління» та ін.

Казка про коника

Колишній антирадянський активіст, а нині монах у миру і художник Анатолій Лютюк живе у старовинній кам’яній вежі в середмісті Таллінна. Щодня він молиться за природу і створює саморобні книги. Від початку війни на Сході України Анатолій регулярно їздить на Донбас із гуманітарною допомогою, збираючи історії про добрих людей, адже пообіцяв щодня знаходити щось хороше. У волонтерській місії його супроводжує маленький дерев’яний коник, який стає головним героєм оповідок із фронту.

Дивитись фільм режисерів Дениса Страшного та Уляни Осовської за посиланням. Нижче переглядайте офіційний трейлер.

Земля Івана

Іван Приходько — один з останніх народних художників України. Він самоук, але все, що створює пензлем або різцем, перетворюється на мистецтво, десь наївне, але чесне. Іван Приходько з тих, чиє світосприйняття та внутрішній світ генерують лише красу та радість. Одного дня майстра запрошують до «Мистецького арсеналу», аби він у головному виставковому центрі країни показав свої роботи. Та чи зможе герой проміняти сільську хатинку на міський хаос, повені Дніпра — на виставкові зали, повні мистецтвознавців/-иць?

Дивитись фільм режисера Андрія Лисецького за посиланням. Нижче переглядайте офіційний трейлер.

Портрет на тлі гір

У глибині Карпат фотографка Параска Плитка-Горицвіт протягом багатьох років фотографувала людей і місце, де жила. Уже по смерті під її ліжком було знайдено скриньку з тисячами негативів. З цієї знахідки починається містична мандрівка в пошуках зв’язку сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотонегативах.

Дивитись фільм режисера Максима Руденка за посиланням (тепер доступний також за кордоном). Нижче переглядайте офіційний трейлер.

Світлий шлях

Станіслав створював репортажі з рідного Донецька для різних українських медіа, після того як частина Донбасу опинилася під контролем проросійських бойовиків у травні 2014 року. У 2017-му Станіслав потрапив у полон, більшість із 962-х днів якого провів у перетвореній на в’язницю «Ізоляції». У неволі Станіслав занотовував події, що там відбувалися. Кілька років тому «Ізоляція» була головним культурним майданчиком регіону.

Дивитись фільм режисерки Ірини Рябенької за посиланням. Нижче переглядайте офіційний трейлер.

Останнє покоління

Янка щодня прокидається з думкою про кінець світу. На думку вчених, у 2030 році ми запустимо ланцюгову реакцію, що спричинить кінець нашої цивілізації. Цей тягар підштовхує Янку до радикальних дій. Вона починає розуміти, що їй доведеться зробити вибір. Залученість до кліматичного руху починає грати головну роль у її повсякденному житті: робота й навчання відходять на другий план. Активізм перетворюється на форму дії, яка дає їй силу та надію. Посеред ландшафту вугільного кар’єру, що нагадує поверхню Місяця, вона усвідомлює, як далеко може зайти, щоб зупинити це. З цього моменту закінчується відчай і починається розробка тактики.

Дивитись фільм режисера Міколая Борови за посиланням.

Кадр із фільму «Останнє покоління»

Читайте також

Сімейна комедія «Коза Ностра. Мама їде» виходить онлайн