fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Миколайчук OPEN

Кінофестиваль «Миколайчук OPEN» у Чернівцях у 2023 році вперше проведе міжнародний та національний конкурси

89

У 2023 році відбудеться друга едиція кінофестивалю глядацького кіно «Миколайчук OPEN» у Чернівцях, який був створений під час повномасштабного вторгнення. Цьогоріч, попри війну, що триває, фестиваль стає більшим та запроваджує міжнародний конкурс ігрового повнометражного кіно та національний конкурс короткого метру.

Про це повідомили порталу “Нове українське кіно” у PR-службі кінофестивалю «Миколайчук OPEN».

«Багато хто думають, що найскладніше робити щось уперше, як наш фестиваль, наприклад. Але я вважаю, що важливішою є якраз друга спроба, тому що вона більш продумана і врівноважена. Ми вирішили не просто повторити те, що вже робили, але й ускладнити собі життя – зробити міжнародний конкурс. Сподіваюся, нам це вдасться!», — додає генеральний продюсер кінофестивалю Олексій Гладушевський.

За темою: Українські кінематографіст(к)и під час кінофестивалю Миколайчук OPEN записали відеозвернення до бійців з кіноспільноти

Як зазначається, у фокусі уваги оргкомітету фестивалю – кіно, зрозуміле широкому колу аудиторії, але таке, що має значущі мистецькі якості. Це може бути й жанрове, й авторське кіно.

До міжнародного повнометражного конкурсу прийматимуть ігрові фільми з усього світу (включно з Україною), вироблені у 2022-2023 роках. До національного короткометражного конкурсу прийматимуть фільми будь-якого жанру (ігрові, анімаційні, документальні), тривалістю до 30 хвилин та також створені у 2022-2023 роках.

Подати фільм можна до 10 березня 2023 року через фестивальну платформу FilmFreeway. За посиланням також можна ознайомитися з регламентом фестивалю. Подання фільмів – безплатне.

«Минулоріч ми зібрали програму потужного національного кіно, яке, на нашу думку, на рівних може змагатися зі стрічками з усього світу. Тож, цього року чекаємо на українські ігрові повнометражні фільми у нашому міжнародному конкурсі», — розповідає програмний директор кінофестивалю Алекс Малишенко

Лавреати обиратимуться глядацьким голосуванням. Переможець міжнародного повнометражного конкурсу отримає грошову винагороду в розмірі $1000. Автор чи авторка найкращої української короткометражної картини – $500.

Другий кінофестиваль «Миколайчук OPEN» відбудеться з 15 до 20 червня 2023 року в Чернівцях. Фестиваль проходить за підтримки Чернівецької міської ради та Чернівецької обласної ради.

Нагадаємо, фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінозаходом, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса.

За словами організаторів, фестиваль виник як заклик не допустити руйнації української кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи вітчизняного кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели – українське кіно живе й потрібне.

📷 Головна світлина – фото з Миколайчук OPEN 2022

Читайте також

“Миколайчук OPEN” підсумки: у Чернівцях завершився фестиваль нового кіно