fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Миколайчук OPEN

“Миколайчук OPEN” підсумки: у Чернівцях завершився фестиваль нового кіно

100

У Чернівцях завершився “Миколайчук OPEN” — перший кінофестиваль, який відбувся в Україні із часів повномасштабного вторгнення.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у PR-службі кінофестивалю “Миколайчук OPEN”, за 7 днів відбулись покази 10 нових українських фільмів, що не були у прокаті, ретроспектива фільмів загиблого у Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса та показ української кінокласики, фільму Івана Миколайчука «Така тепла, така пізня осінь», який представила виконавиця головної ролі Галина Сулима.

Миколайчук OPEN

Відбулись дві індустріальні дискусії, присвячені майбутньому українського кіно та українських серіалів. Спікерами стали співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, режисери Тарас Томенко та Тарас Ткаченко, продюсер Пилип Іллєнко, сценарист і шоуранер Євген Тунік, генеральний продюсер Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський, продюсера Сергія Кулибишева, кастинг-директорки Олени Шевчук, актриси Анастасії Рули та Валерії Фадєєвої (Divergent creative agency).

Миколайчук OPEN

Фестивальні покази проходили за участі знімальних груп фільмів. Стрічки представляли актриси Ірма Вітовська, Марина Кошкіна, актори В’ячеслав Довженко, Дмитро Сова, Михайло Дзюба, Євген Ламах, режисер(к)и Тарас Томенко, Соломія Томащук, Олексій Тараненко, Ірена Стеценко, продюсер(к)и Пилип Іллєнко, Олег Щербина, Ростислав Мартинюк, Оксана Іванюк, Тарас Босак, Петро Цимбал, оператор Сергій Стеценко. Онлайн до дискусій доєднались режисери Дмитро Грешко та Сєва Діамантакос. Відбувались і творчі зустрічі з нашими гостями.

Миколайчук OPEN

Завершився цьогорічний фестиваль показом документального фільму Сергія Буковського «В. Сильвестров».

«Коли ми вирішили провести кінофестиваль за півтора місяці під час війни – ми заборонили собі думати, що у нас щось може не вийти. Найбільше ми переймалися через повітряні тривоги і тому складали розклад з урахуванням можливих затримок через них. Зрештою, жодної під час фестивальних показів не пролунало.

Фідбек, який ми отримали від чернівчан та гостей міста, вкотре довів, що боротьба на культурному фронті теж триває, бо ведемо боротьбу проти агресора не лише за наші території, але і за нашу культурну ідентичність. Вдячні Збройним силам України за те, що змогли провести наш фестиваль у Чернівцях», – коментують подію генеральний продюсер фестивалю Олексо Гладушевський та програмний директор Алекс Малишенко.

Миколайчук OPEN

Спеціальною подією став показ першого епізоду серіалу «Хазяїн», який вже можна дивитись цілком на платформі Київстар ТБ. Представили серіал режисер Тарас Ткаченко та зіркові актор(к)и Ольга Сумська, Богдан Бенюк і Віктор Жданов.

Миколайчук OPEN

Всі заходи були безкоштовним для глядачів, події відвідали 3170 чернівчан та гостей міста. Під час кінофестивалю було організовано благодійний збір коштів на потреби представників української кіноіндустрії, які зараз боронять нашу батьківщину. Засновники Українського мистецького фонду, актори Василь Процюк та Євген Ламах розповіли, що за час фестивалю гості та відвідувачі пожертвували 82272 грн на потреби наших бійців з кіноспільноти. З передової відео привітання для глядачів Миколайчук OPEN записали актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, актори Максим Девізоров, Володимир Кравчук, Руслан Коваль та інші військові, які залишили кіномайданчики та взяли в руки зброю заради захисту України від окупантів. Наші колеги продовжуватимуть збір коштів і після закінчення фестивалю.

Миколайчук OPEN

Допомогти Українському мистецькому фонду можна за цими реквізитами:

Найменування отримувача:

БО БФ УМФ

Код отримувача:

44698439

 

IBAN ₴:

UA453052990000026004030708973

IBAN €:

UA503052990000026005030703223

IBAN $:

UA863052990000026006030707585

 

Призначення платежу: Благодійна допомога. Миколайчук OPEN. На ЗСУ

Внесок можна зробити і за цим посиланням:

https://next.privat24.ua/payments/form/%7B%22token%22%3A%2251cfa656-6b86-4786-ae82-75b56387b255%22%7D

Миколайчук OPEN

Фільми фестивалю:

«Така тепла, така пізня осінь», реж. Іван Миколайчук

«Маруполіс», реж. Мантас Кведаравічюс

«Парфенон», реж. Мантас Кведаравічюс

«Рози. Фільм-кабаре», реж. Ірена Стеценко

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман», реж. Тарас Томенко

«Між нами», реж. Соломія Томащук

«Плай», реж. Єва Джішиашвілі

«Я працюю на цвинтарі», реж. Олексій Тараненко

«Між небом і горами», реж. Дмитро Грешко

«Королі репу», реж. Мирослав Латик

«І про нас будуть говорити», реж. Сєва Діамантакос

«Егрегор», реж. Станіслав Капралов

«В. Сильвестров», реж. Сергій Буковський

Миколайчук OPEN

Подія пройшла за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради, Буковинської кінокомісії.

Фото: автор(к)и Міла Софович та Василь Процюк

Читайте також

10 українських фільмів, які не були у прокаті: фестиваль Миколайчук OPEN оприлюднив програму