fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

10 українських фільмів, які не були у прокаті: фестиваль Миколайчук OPEN оприлюднив програму

165

«Між нами» Соломії Томащук, «Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка, «Королі репу» Мирослава Латика, «Егрегор» Станіслава Капралова та інші нові українські фільми під час війни покаже фестиваль Миколайчук OPEN.

2 червня кіноподія оприлюднила свою програму. До вже озвучених фільму-відкриття «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка та ретроспективної програми додалося ще дев’ять фільмів. Про це повідомив порталу “Нове українське кіно” продюсер Олексій Гладушевський.

«Зібрати дев’ять нових українських фільмів під час війни – звучить амбітним та малореальним завданням. Але нам вдалося завдяки чудовим українським продюсерам та продюсеркам, які пішли назустріч та надали фільми для показу. Приємно, що кіноіндустрія в цей час об’єднується й допомагає одне одним, зокрема проявом цього єднання стануть спільні покази з кінофестивалями «Молодість», ОМКФ та Docudays UA», – коментують програму організатори Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський та Алекс Малишенко.

За темою: Фестиваль «Миколайчук OPEN» оголосив програму ретроспективи та благодійний збір коштів на ЗСУ

Цієї п’ятниці, 17 червня, покажуть «Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко. Документальний трагікомічний мюзикл розкриває портрети сімох артисток інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters на тлі Революції гідності та війни на сході України.

Одного разу в гримерці відомого київського театру «Дах» сім акторок придумали проєкт Dakh Daughters. На першому сольному шоу «Рози» вони представили світові сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй абсолютній карнавальній свободі вміє розважати публіку найсерйознішими темами. У той же час Україна опинилась на порозі значних змін не тільки в суспільстві, але й у свідомості тисяч людей. Революція гідності та війна на Сході розкривають героїнь у тонкощах характерів, світоглядів, творчих рефлексій.

18 червня, в суботу, відбудеться чотири покази нових українських фільмів:

«Між нами» Соломії Томащук – рідкісний для українського жанрового кіно психологічний трилер, показ якого відбудеться в межах творчої зустрічі з Ірмою Вітовською. Вітовська зіграла тут нетипову для себе роль фатальної жінки, яку доля пов’язала з героїнею Анастасії Пустовіт.

Історія розказує про вибір, який доводиться робити між близькими та мораллю коли іншого варіанту розвитку не існує. Дві головні героїні фільму – Саша та Аня змушені робити цей вибір: Саша по відношенню до власного чоловіка, Аня по відношенню до сина. Драматизм ситуації загострюється коли вони виявляються залучені в кримінал.

Між нами Соломії Томащук

Документальний «Плай» Єви Джішіашвілі показує історію родини, що живе та ґаздує на Закарпатті й змушена мужньо витримувати виклики долі. Зокрема ті, що виникли через війну, розв’язану росією.

Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні і небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні і покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя і мужньо приймають удари долі. Родина Малковичей для людського ока – загублена серед красивої і суворої природи, а насправді – там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

«Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка розповідає про 35-річного Сашу, який працює в конторі зі встановлення пам’ятників на цвинтарі. В нього багато клієнтів, кожен із яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Показ відбудеться в колаборації з кінофестивалем «Молодість».

Саша – чоловік приблизно 35 років – працює в конторі, яка встановлює пам’ятники на цвинтарі. У нього багато клієнтів, кожен з яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Одного разу його донька-підліток повертається до життя батька. Саша також зустрічає самотнього літнього чоловіка, який замовив собі пам’ятник, і молоду бізнес-леді, яка щойно поховала свого сина. Саша втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. І в цьому вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Також у колаборації з іншим українським фестивалем – Docudays UA – покажуть док «Між небом і горами» Дмитра Грешка. Фільм крізь призму чотирьох парамедиків демонструє, як жителі гірського села Колочава на Закарпатті живуть звичним життям під час пандемії.

В той час як весь світ зупинився під час пандемії коронавірусу, жителі гірського села Колочава на Закарпатті, живуть звичним життям. Тільки працівниці сільської станції швидкої допомоги знають, що відбувається насправді…

19 червня пройдуть ще три покази:

«Королі репу» Мирослава Латика розповідає про 17-річного випускника сільської школи, який мріє стати відомим репером та підкорити серце дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути будь-чим. Показ відбудеться у співпраці з Одеським міжнародним кінофестивалем.

Сімнадцятирічний випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя в іншому напрямку.

Королі репу Мирослава Латика

Док «І про нас будуть говорити» Сєви Діамантакоса покаже історії художниці й волонтерки Ганни та ексцентричного підприємця Сергія, на кожного з яких непередбачувано вплинула війна.

У фільмі йдеться про двох персонажів: Ганну, художника та волонтера, та Сергія, ексцентричного підприємця. Вони обидва трохи старші 30 років і обидва мають чітко визначені особистості.

Фільм-закриття «Егрегор» Станіслава Капралова – містичний детектив, де головний герой Артур намагається розкрити загадкове вбивство, пов’язане з таємною діяльністю химерного ордену.

Нью-йоркський детектив Артур отримує дивний лист з авіаквитком і прихованим посланням від свого університетського професора-українця, з яким він не спілкувався вже багато років. Артур намагається розібратися, що сталося, та дізнається про смерть професора: він нібито здійснив самогубство, а за його дочкою — Лесею — полюють невідомі люди. Артур вилітає до Києва, щоби розплутати цей загадковий клубок і допомогти дочці людини, яка багато років тому відігравала важливу роль у його житті.

Також 21 червня відбудеться постскриптум фестивалю – спеціальний показ стрічки «В. Сильвестров» Сергія Буковського. Вона присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про головні віхи його життя.

Документальна стрічка «Сильвестров» присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про основні віхи його життя. Автори приділяють належну увагу періодам творчості Сильвестрова: авангарду 1960-х, що був відсунений радянською епохою соцреалізму на маргінес, постмодернізму (основному захопленню Валентина Васильовича у 1970-ті), метафоричній музиці, а також найновішим творам, що зачаровують інтелектуальну публіку по всьому світу. Водночас фільм зовсім не схожий на традиційну кінобіографію. Це передовсім споглядання, сповідь, історія видатного таланту на тлі контроверсійної епохи, авторський погляд на особистість генія у всій його химерності, незвичності та емоційній глибині.

Як зазначається, окрім кінопоказів у рамках Миколайчук OPEN відбудуться творчі зустрічі з Ірмою Вітовською, В’ячеславом Довженком, Віктором Ждановим, Мариною Кошкіною та Михайлом Дзюбою, а також дискусії, присвячені майбутньому українського кіно.

Нагадаємо, фестиваль відбуватиметься без червоних доріжок і буде безкоштовним, але за умови попередньої реєстрації. Її відкриють 8 червня на сайті www.mykolaichukopen.com.

Також буде збір коштів на потреби підрозділів ЗСУ, в яких служать учасники команд фільмів із програми фестивалю.

Фестиваль відбудеться в Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука в місті Чернівці. Подія проходитиме за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради, Буковинської кінокомісії, кінофестивалю «Молодість», кінофестивалю Docudays UA та Одеського міжнародного кінофестивалю.

_____________

Фестиваль Миколайчук OPEN створений під час повномасштабного вторгнення рф, щоби підтримати українську кіноіндустрію та показати українському глядачеві новинки, які зараз простіше побачити за кордоном, ніж в Україні.

Читайте також

«Миколайчук OPEN»: кінофестиваль у Чернівцях відкриє фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»