fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм про Kalush Orchestra

Kalush Orchestra та меседж віднайдення власної ідентичності: на телеекрани вийде фільм про переможців «Євробачення-2022»

221

В Україні знімають документальну стрічку про гурт «Kalush Orchestra», який переміг цього року на «Євробаченні». Прем’єра фільму відбудеться на початку літа на телебаченні.

Про це повідомляє телеканал «Суспільне Культура», який готує стрічку. Фільм про Kalush Orchestra тотожний одній з цілей музикантів, озвучених на пісенному конкурсі Євробачення, – показати важливість збереження національної культури, – йдеться в повідомленні.

«Тільки тепер цей меседж спрямований виключно на українців, поглиблена інформація про український гурт має стати для глядача одним з інструментів віднайдення власної ідентичності», – зазначають на Суспільному.

За словами авторки ідеї та продюсерки стрічки Юлії Дичук, на глядачів чекає глибоке занурення в українську етніку та фольклор. У фільмі, зокрема, покажуть такі музичні інструменти, про які глядач навряд чи знав раніше.

Крім ідентичності музики, знімальна команда розкриє ще й ідентичність самих музикантів: покаже де, у яких сім’ях і в якому оточенні росли та розвивалися майбутні тріумфатори «Євробачення-2022».

фільм про Kalush Orchestra

Команді фільму довелося працювати в надшвидкому темпі. Хронологічно зйомки відбувалися між поверненням гурту з Турина та від’їздом у тур Європою. Географічно — у трьох областях: Волинській, Івано-Франківській та Львівській.

Режисером фільму став Владислав Васильченко, знаний фільмами про життя військових на Донбасі. Одна з його нещодавніх робіт — фільм “Вертеп”, про святкування різдвяних свят на війні. Відеографка — Олена Зашко. Знята за її участю стрічка “Майдан. Шість літер нашої свободи” посів друге місце у категорії «Документальний фільм» на конкурсі телефестивалю “Серце Європи” у Варшаві.

фільм про Kalush Orchestra

Фільм про Kalush Orchestra на Суспільному буде одночасно і фільмом-портретом, і фільмом-проблемним нарисом. Автори стрічки намагатимуться відповісти на питання про те, як це — брати участь у мирному конкурсі й перемагати, коли у твоїй країні триває війна.

Нагадаємо, «Калуш Оркестра» виграв із україномовною піснею «Стефанія» на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022», здобувши 631 бал (192 бали – від журі і 439 балів – від глядачів).

Читайте також

Мавчин танок та веснянка від «ДахаБраха»: вийшов новий саундтрек до мультфільму «Мавка. Лісова пісня»