fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фестиваль «Миколайчук OPEN» оголосив програму ретроспективи та благодійний збір коштів на ЗСУ

207

Кінофестиваль «Миколайчук OPEN», який відбудеться у Чернівцях з 15 до 19 червня, оголосив програму ретроспективи. До неї ввійдуть три фільми.

Як повідомив порталу “Нове українське кіно” продюсер Олексій Гладушевський, також відбуватиметься збір коштів на потреби підрозділів учасників команд фільмів, представлених у лайнапі, які зараз служать у ЗСУ.

За темою: «Миколайчук OPEN»: кінофестиваль у Чернівцях відкриє фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»

У день народження Івана Миколайчука, 15 червня, глядачі побачать на великому екрані його режисерську роботу «Така пізня, так тепла осінь» (1981). Це історія кохання, що ввійшла до списку 100 найкращих українських фільмів усіх часів. Головну жіночу роль у цій картині виконала Галина Сулима (Щебивовк), яка і представить фільм глядач(к)ам.

Кадр з фільму: «Така пізня, так тепла осінь»

Наступний день, 16 червня, буде присвячений пам’яті литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, який загинув від рук російських окупантів у Маріуполі у квітні 2022 року. Відвідувачі й відвідувачки Миколайчук OPEN побачать його документальну роботу «Маріуполіс» (2016), над продовженням якої режисер працював під час повномасштабного вторгнення.

За темою: Стрічка “Маріуполіс 2” Мантаса Кведаравічюса здобула нагороду в Каннах

Маріуполіс

Кадр з фільму: «Маріуполіс»

Також у цей день покажуть «Парфенон» (2019) – єдиний ігровий фільм, який зняв Мантас. Картини представлять продюсерки проєктів Ганна Паленчук («Маріуполіс») та Наталя Лібет («Парфенон»).

Кадр з фільму: «Парфенон»

Як зазначається, повну програму кінопоказів та подій організатори озвучать на початку червня.

Фестиваль відбудеться в Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука в місті Чернівці. Вхід на всі події Миколайчук OPEN буде безкоштовним, але за умови попередньої реєстрації. Подія проходитиме за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії.

Читайте також

Фільм «Маріуполіс» загиблого в Україні литовського режисера вийшов онлайн