fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Миколайчук OPEN»: кінофестиваль у Чернівцях відкриє фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»

164

Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN», приурочений до 81 річниці легендарного кінодіяча Івана Миколайчука, відбудеться із 15 до 19 червня в Чернівцях. Подія збере найновіші українські фільми, що не виходили в національному прокаті, та представить програму ретроспективи.

Як повідомив порталу “Нове українське кіно” продюсер Олексій Гладушевський, фільмом-відкриттям стане картина «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка. Це українська прем’єра фільму, який минулоріч вперше показали в міжнародному конкурсі 37 міжнародного кінофестивалю у Варшаві.

«Відкрити фестиваль фільмом ”Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це неймовірна вдача й ми тішимося, що продюсери картини пішли нам назустріч. Важливо нагадати, що ми боремося не лише за нашу свободу та територіальну цілісність, а й за культуру. Вона залишається на часі, активно долучається до культурної дипломатії, живе та розвивається, попри всі несприятливі обставини», – коментують організатори фестивалю продюсер Олексій Гладушевський та програмер Алекс Малишенко.

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник у 1920-1930 роках у Харкові. У 66 квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури: Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Іван Багряний та інші. Зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресували, розстріляли або змусили стати співцями партії.

Як зазначається, «Миколайчук OPEN» проходитиме офлайн, без червоних доріжок та буде безкоштовним для глядачів. Усі події відбуватимуться в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях. Вхід безкоштовний.

Розклад та повну програму оголосять згодом.

Читайте також

Чілдрен Кінофест відбудеться: дев’ятий фестиваль представляє постер та оголошує фільм ретроспективи