fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Еґреґор

522

ЕґреґорЖанр: Містика, Трилер

Країна: Україна, Польща, США

Виробник: Solar Media Entertainment (Україна), Bow And Axe (Польща), FishCorb Films (США)

Дистриб’ютор: B&H Film Distribution Company

Режисер: Станіслав Капралов

Сценаристи: Любомир Левицький, Сергій Касторних, Омрі Роуз

Продюсери: Сергій Лавренюк, Маріанна Новікова

У ролях: Омрі Роуз, Олена Лавренюк, Валерія Караман, Даніель Ольбрихський, Анджей Зелінський

Прем’єра: 20 квітня 2023 року

Бюджет: ₴ 66 268 700

Нью-йоркський детектив отримує зашифроване послання та авіаквиток до Києва від професора, з яким довгий час не спілкувався. Згодом з’ясовується, що професор нібито скоїв самогубство, а на його доньку полюють невідомі… Чи зможе детектив розплутати цей клубок суцільних таємниць і зустрітися віч-на-віч із найбільшим секретом свого власного життя…

Цікаві факти:

 • Містичний трилер “Еґреґор” режисера Станіслава Капралова розповість про таємничі ордени, які протягом століть боролися за світове панування.
 • За словами автора сценарію стрічки Любомира Левицького, який на початок зйомок фільму, а саме у березні 2017 року, виступав режисером картини (“Штольня”, “Selfieparty”), ідея фільму з’явилася у нього після ознайомлення з дослідженням «ефекту сотої мавпи». Експеримент, проведений Лоуренсом Блером і Лаелом Вотсоном у середині 1970-х років, доводив паранормальне швидке поширення інформації суспільству від групи, яка набрала критичну масу — сто осіб.
 • Фільм має інтернаціональний акторський склад: головні ролі виконали американський актор Омрі Роуз, відомий своєю участю у картинах “Непокора” (2018) і “Ліга справедливості” (2017) та українська актриса театру і кіно Олена Лавренюк – виконавиця головних ролей у фільмах  “Dzidzio контрабас”, “11 дітей з Моршина”.
 • У стрічці знялися також Валерія Караман – партнерка Віллема Дефо і Роберта Паттінсона у фільмі “Маяк” (2019) та Анджей Зелінський, відомий своїми ролями в серіалі “Ватага” виробництва HBO і фільмі “Піаніст” (2002) Романа Поланскі. Окрім того, глядачі побачать зірку польського кінематографа –  Данієля Ольбрихського, улюбленого актора всесвітньо відомих режисерів Анджея Вайди, Кшиштофа Зануссі та Єжи Гоффмана.
 • У фільмі “Еґреґор” (від режисера стрічки “Пік страху” з Іванною Сахно, яку придбав найбільший в світі американський дистриб’ютор Lionsgate) багато екшн сцен. Підготовка до них вимагала постійних репетицій акторів, зйомки окремих сцен готувалися близько місяця. Також одним із викликів для команди стали нічні зйомки: більшість подій фільму відбувається саме вночі.
 • Зйомки фільму відбувалися в декілька етапів у різних куточках світу: в Україні (Київ та Львів), Польщі (Варшава) та США (Нью-Йорк). Підготовка до екшн сцен, якими насичений трилер, часто тривала близько місяця, вимагаючи від акторів постійних репетицій. Також одним із викликів для команди стали нічні зйомки, адже більшість подій фільму відбувається саме вночі.
 • Фільм створено у копродукції Україна, Польща, США за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Польського інституту кіно.
 • У 2021 році “Еґреґор” став фільмом-закриттям Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, де відбулась його світова прем’єра.
 • Фільм “Егрегор” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної фінансової підтримки склав 22 млн грн при загальній вартості виробництва фільму – 66,26 млн грн.
 • Нагадаємо, про початок зйомок кінокартини повідомлялося ще в 2017 році. Однак тоді режисером стрічки був Любомир Левицький, а головну роль – детектива Інтерполу Нору Барт – повинна була зіграти німецька актриса Франциска Петрі. Тоді планувалося, що “Егрегор” вийде на кіноекрани в 2018 році.
 • У 2021 році “Еґреґор” став фільмом-закриттям Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

Читайте новини фільму:

Містичний трилер “Еґреґор” вийде на великі екрани у квітні

«Еґреґор» backstage: як знімали містичний трилер Станіслава Капралова

Фільм “Еґреґор” вийде в прокат у березні (трейлер)

Фільм “Егрегор” Станіслава Капралова вийде в прокат восени (офіційний постер)

КМКФ «Молодість» 2021: на фестивалі покажуть фільми “Пульс” та “Егрегор”

Зйомки фільму “Егрегор” відновилися: перші фото зі знімального майданчика

Зйомки фільму «Егрегор» Станіслава Капралова почнуться у вересні