fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Еґреґор

352

ЕґреґорЖанр: Містика, Трилер

Країна: Україна, Польща, США

Виробник: Solar Media Entertainment (Україна), Bow And Axe (Польща), FishCorb Films (США)

Дистриб’ютор: B&H Film Distribution Company

Режисер: Станіслав Капралов

Сценаристи: Любомир Левицький, Сергій Касторних, Омрі Роуз

Продюсери: Сергій Лавренюк, Маріанна Новікова

У ролях: Омрі Роуз, Олена Лавренюк, Валерія Караман, Даніель Ольбрихський, Анджей Зелінський

Прем’єра: Перенесено з 10 березня 2022 року

Бюджет: ₴ 66 268 700

Нью-йоркський детектив отримує зашифроване послання та авіаквиток до Києва від професора, з яким довгий час не спілкувався. Згодом з’ясовується, що професор нібито скоїв самогубство, а на його доньку полюють невідомі… Чи зможе детектив розплутати цей клубок суцільних таємниць і зустрітися віч-на-віч із найбільшим секретом свого власного життя…

Цікаві факти:

  • Містичний трилер “Еґреґор” режисера Станіслава Капралова розповість про таємничі ордени, які протягом століть боролися за світове панування.
  • За словами автора сценарію стрічки Любомира Левицького, який на початок зйомок фільму, а саме у березні 2017 року, виступав режисером картини (“Штольня”, “Selfieparty”), ідея фільму з’явилася у нього після ознайомлення з дослідженням «ефекту сотої мавпи». Експеримент, проведений Лоуренсом Блером і Лаелом Вотсоном у середині 1970-х років, доводив паранормальне швидке поширення інформації суспільству від групи, яка набрала критичну масу — сто осіб.
  • Фільм має інтернаціональний акторський склад: головні ролі виконали американський актор Омрі Роуз, відомий своєю участю у картинах “Непокора” (2018) і “Ліга справедливості” (2017) та українська актриса театру і кіно Олена Лавренюк – виконавиця головних ролей у фільмах  “Dzidzio контрабас”, “11 дітей з Моршина”.
  • У стрічці знялися також Валерія Караман – партнерка Віллема Дефо і Роберта Паттінсона у фільмі “Маяк” (2019) та Анджей Зелінський, відомий своїми ролями в серіалі “Ватага” виробництва HBO і фільмі “Піаніст” (2002) Романа Поланскі. Окрім того, глядачі побачать зірку польського кінематографа –  Данієля Ольбрихського, улюбленого актора всесвітньо відомих режисерів Анджея Вайди, Кшиштофа Зануссі та Єжи Гоффмана.
  • Зйомки стрічки “Еґреґор” відбувалися в декілька етапів у різних куточках світу: в Україні (Київ та Львів), Польщі (Варшава) та США (Нью-Йорк).
  • У фільмі “Еґреґор” (від режисера стрічки “Пік страху” з Іванною Сахно, яку придбав найбільший в світі американський дистриб’ютор Lionsgate) багато екшн сцен. Підготовка до них вимагала постійних репетицій акторів, зйомки окремих сцен готувалися близько місяця. Також одним із викликів для команди стали нічні зйомки: більшість подій фільму відбувається саме вночі.
  • Фільм створено у копродукції Україна, Польща, США за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Польського інституту кіно.
  • У 2021 році “Еґреґор” став фільмом-закриттям Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, де відбулась його світова прем’єра.
  • Фільм “Егрегор” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної фінансової підтримки склав 22 млн грн при загальній вартості виробництва фільму – 66,26 млн грн.
  • Нагадаємо, про початок зйомок кінокартини повідомлялося ще в 2017 році. Однак тоді режисером стрічки був Любомир Левицький, а головну роль – детектива Інтерполу Нору Барт – повинна була зіграти німецька актриса Франциска Петрі. Тоді планувалося, що “Егрегор” вийде на кіноекрани в 2018 році.

Читайте новини фільму:

Фільм “Еґреґор” вийде в прокат у березні (трейлер)

Фільм “Егрегор” Станіслава Капралова вийде в прокат восени (офіційний постер)

КМКФ «Молодість» 2021: на фестивалі покажуть фільми “Пульс” та “Егрегор”

Зйомки фільму “Егрегор” відновилися: перші фото зі знімального майданчика

Зйомки фільму «Егрегор» Станіслава Капралова почнуться у вересні