fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Миколайчук Open

Українські кінематографіст(к)и під час кінофестивалю Миколайчук OPEN записали відеозвернення до бійців з кіноспільноти

127

Дивіться відео-звернення кіномитців України під час кінофестивалю “Миколайчук Open” до кіно-воїнів, що зараз боронять нашу землю. Також долучайтеся до збору коштів на потреби військових з кіноспільности, які у мирному житті були акторами, режисерами, операторами, каскадерами тощо.

З 15 до 21 червня у Чернівцях відбувся перший з часів повномасштабного вторгнення кінофестиваль.

За темою: “Миколайчук OPEN” підсумки: у Чернівцях завершився фестиваль нового кіно

Під час офіційної церемонії відкриття представники Українського мистецького фонду показали відео вітання, яке гостям та учасникам/учасницям фестивалю передали кінематографісти, що зараз боронять Україну ― відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, актори Максим Девізоров, Володимир Кравчук, Олександр Печериця, Руслан Коваль, Володимир Ращук, Євген Авдєєнко, Віктор Стороженко, Олесь Каціон.

Саме на потреби військових з мистецького кола і збирає гроші Український мистецький фонд, заснований акторами Василем Процюком та Євгеном Ламахом. Протягом усього кінофестивалю у Чернівцях відвідувачі події задонатили 82 272 гривень грошової допомоги, зібраної під час фестивалю Українським мистецьким фондом на потреби військових з кіноспільности, які у мирному житті були акторами, режисерами, операторами, каскадерами тощо.

Гості та учасники Миколайчук OPEN також записали відео у відповідь на вітання колег, що зараз воюють. Серед них Тарас Ткаченко, режисерка Соломія Томащук, актриси Ірма Вітовська, Ольга Сумська та Марина Кошкіна, Дар’я Легейда-Сова, актори В’ячеслав Довженко, Дмитро Сова, Василь Процюк та Євген Ламах, співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, кастинг-директорка Олена Шевчук.

«Козаки, ми ще з вами будемо в одному фільмі зніматись. Ви відчули запах пороху і поруч руку побратима, який відходить в інші світи. Ви будете ще нас вчити неймовірній майстерності, яку потребує наше ремесло», – зазначив в своєму зверненні Народний артист України Богдан Бенюк. А режисер Тарас Ткаченко пообіцяв зняти чесне кіно про подвиги наших військових.

Актор В’ячеслав Довженко записав своє привітання біля захищеного від ударів артилерії фасаду Театру на Подолі: «Так зараз виглядає фасад нашого театру, але мо потрохи починаємо працювати. Без вас якось не весело, але кіно без вас точно знімати не почнемо».

Дивіться відео-звернення кіномитців України до кіно-воїнів під час кінофестивалю “Миколайчук Open”.

Нагадаємо, кінофестиваль Миколайчук OPEN розпочався у день народження видатного українського актора та режисера Івана Миколайчука та поєднав у собі показ української кінокласики «Така тепла, така пізня осінь», ретроспективу фільмів загиблого у Маріуполі Мантаса Кведаравічуса та 10 нових українських фільмів.

Усі присутні підкреслили важливість проведення масштабної кіноподії в часи війни, адже ми боремось не лише за території, але і за нашу потужну культуру та кіно.

Миколайчук Open

Фото: PR-служба кінофестивалю Миколайчук OPEN

Ви можете продовжити допомагати Українському мистецькому фонду і зараз.

Найменування отримувача:

БО БФ УМФ

Код отримувача:

44698439

 

IBAN ₴:

UA453052990000026004030708973

IBAN €:

UA503052990000026005030703223

IBAN $:

UA863052990000026006030707585

 

Призначення платежу: Благодійна допомога. Миколайчук OPEN. На ЗСУ

Внесок можна зробити і за цим посиланням:

https://next.privat24.ua/payments/form/%7B%22token%22%3A%2251cfa656-6b86-4786-ae82-75b56387b255%22%7D

Читайте також

Фестиваль «Миколайчук OPEN» оголосив програму ретроспективи та благодійний збір коштів на ЗСУ