fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

толока

У пошуках таємниці толоки: Фільм Михайла Іллєнка “Толока” вийшов онлайн

547

Романтична балада “Толока” Михайла Іллєнка стала доступна до перегляду онлайн у всьому світі 29 червня 2022 року, в день 75-річного ювілею кінорежисера Михайла Іллєнка.

Як стало відомо на сайті Держкіно, перегляд фільму на Megogo буде доступним для усіх охочих за поштучною оплатою, тобто навіть ті, хто не мають передплати на сервіс, зможуть переглянути стрічку.

Вартість в Україні складатиме від 19 грн. для перегляду протягом двох днів та від 59 грн. при покупці назавжди. Вартість закордоном стартуватиме від 0,99 USD за перегляд протягом двох днів та від 2,49 USD при покупці назавжди, фільм субтитровано англійською мовою. Перегляд буде можливим на усіх пристроях, що підтримує медіасервіс: Smart TV, смартфони, планшети, комп’ютери та інші.

За темою: Сестри Тельнюк, Іван Леньо, Фагот та інші виконали саундтрек до фільму “Толока”

Ідея створення фільму про феномен толоки, до якого ніхто раніше не звертався, з’явилася у Михайла Іллєнка 55 років тому, після розмови з братом, відомим режисером Юрієм Іллєнком. В основу стрічки, яка охоплює 400 років історії України, лягли 66 рядків Шевченкової балади “У тієї Катерини…”, а доповнився сюжет спогадами легендарного актора Івана Миколайчука.

“Наш фільм – це чотирьохсотрічна подорож хати Катерини просторами ризикованого землеробства за умов, несумісних з життям, у пошуках таємниці толоки. Толока має багато таємниць. Толока – не лише будівельний процес. Це стратегічний ресурс існування України”, – говорить режисер, автор сценарію та співпродюсер фільму Михайло Іллєнко.

толока

Кадр з фільму: Держкіно

Нагадаємо, “Толока” вже була в кінопрокаті в Україні в 2020 році, в 2021 році мала телевізійну прем’єру на каналі ICTV, а її першими глядачами восени 2019 року стали українські воїни, які захищали нашу державу від російської агресії на Донбасі.

За задумом режисера, першими глядачами “Толоки” стали саме військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС восени 2019 року був організований Асоціацією “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись Українське!” за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали двадцять шість міст та селищ Донецької і Луганської областей.

У Тараса Шевченка є балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим… Чекати “брата” Катерині у сюжеті фільму доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Завдяки толоці жодна хата в Україні ніколи не була “скраю”, завжди у центрі громади.

Переглянути фільм можна на Megogo за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.

Романтична балада “Толока” створена компанією “Іллєнко Фільм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Спродюсували картину Михайло Іллєнко, Пилип Іллєнко, Маріанна Новікова, Андрій Різоль, Максим Асадчий, Олег Щербина, Юлія Чернявська та Віталій Шереметьєв.

толока

Читайте також

Фільм “Толока”: цікаві факти про романтичну баладу Михайла Іллєнка