fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Толока

“Толока” вийде в широкий кінотеатральний прокат 20 серпня 2020 року

622

Творці фільму “Толока” оголосили нову дату кінотеатрального релізу стрічки – фільм вийде у кінотеатрах вже 20 серпня цього року.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно. Фільм мав вийти у широкий прокат ще в березні, проте через карантинні заходи в країні прем’єру було перенесено.

«”Толока” – один із найкращих українських  фільмів, знятих за останнє десятиріччя. Автору вдалось охопити найвизначніші моменти української історії. Хочеться, щоб цей фільм подивилось якомога більше глядачів», –  наголосив генеральний директор компанії Ukrainian Film Distribution Андрій Дяченко.

За сюжетом, у Тараса Шевченка є балада про те, як закохалися у Катерину троє козаків. Свій вибір Катерина довірила долі: пообіцяла стати дружиною тому, хто визволить з полону її брата. Двоє з трьох козаків загинули, намагаючись виконати умови договору, третьому вдалося врятувати брата, але брат Катерини виявився не братом, а її коханим… Чекати «брата» Катерині у сюжеті фільму доведеться не одне століття, не старіючи та не втрачаючи надії. Ця розповідь, наче притча, пролітає крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн.

По темі: Сестри Тельнюк, Іван Леньо, Фагот та інші виконали саундтрек до фільму “Толока”

Ідея створення фільму про феномен толоки з’явилася у Михайла Іллєнка 53 роки тому: після розмови з братом, відомим режисером Юрієм Іллєнком.  В основу стрічки лягли  66 рядків Шевченкової балади «У тієї Катерини…», а доповнився сюжет спогадами з дитинства легендарного актора Івана Миколайчука. Силуети дійових осіб почали виростати до неочікуваних масштабів після зустрічей Михайла Іллєнка з добровольцями та волонтерами АТО, до яких режисер їздив протягом 2014-2016 років, показуючи фрагменти незавершеної «Толоки» разом з фільмом  «ТойХтоПройШовКрізьВогонь».

За задумом режисера, першими глядачами «Толоки» стали саме військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС пройшов восени 2019 року, за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали понад 20 міст та селищ Донецької і Луганської областей.

По темі: Крізь 5 років зйомок: добірка бекстейджів фільму “Толока” за баладою Шевченка

Толока

Напередодні старту прокату команда фільму оголосила про спільний проєкт із фондом “Повернись живим”, за умовами якого сім гривень з кожного квитка на “Толоку” будуть перераховані Фонду і спрямовані на допомогу армії.

«Цей фільм для мене звучить як гімн українського волонтерства, – прокоментував співпрацю засновник Фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега. – Тому якщо ви колись допомагали армії та Майдану, чи брали участь  в історичних подіях у будь-який спосіб – то зможете відчути, що він про вас. Я гарантую, що це кіно не залишить вас байдужими. І саме тому ми погодилися з ним співпрацювати».

По темі: Представлено другий трейлер фільму “Толока” та оголошено про початок спільного проєкту з Фондом “Повернись живим”

Толока

Романтична балада “Толока” створена компанією “Іллєнко Фільм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисером, автором сценарію та співпродюсером фільму є Михайло Іллєнко.

Головні ролі у фільмі виконали Іванна Іллєнко, Дмитро Лінартович, Богдан Бенюк, Сергій Романю, Олег Примогенов, Мирослав Гай, Тетяна Нагірняк та інші. В епізодах також знялося чимало зірок українського кіно, музики та телебачення. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution.

Нагадаємо, в Україні уряд дозволив відновити роботу кінотеатрам з 2 липня, проте продавати квитки вони зможуть тільки на половину місць.

Читайте також

“Хор Верьовки. Now”: в Україні зняли повнометражну стрічку про всесвітньо відомий колектив