fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

черкаси у кіно

«Черкаси» продовжують чинити опір: фільм повертається в кінотеатри

864

З 2 липня фільм «Черкаси» повертається в українські кінотеатри. В Києві стрічку показуватимуть в кінотеатрах Multiplex, Лінія Кіно, а також Баттерфляй Ультрамарин.

Прем’єра воєнної екшн-драми відбулася 27 лютого, проте 12 березня у зв’язку з пандемією прокат стрічки довелося зупинити. Відновлення кінотеатральних показів воєнної драми «Черкаси» стало можливим завдяки тривалим суспільним запитам на стрічку та високій оцінці фільму від журналістської спільноти.

“Карантин підкосив всі сфери бізнесу, і кіногалузь не стала вийнятком, – багато українських фільмів були вимушені перенести дати своїх релізів на невизначений термін. Особливо прикро за такі фільми, як “Черкаси”, прокат яких обірвався, не встигнувши охопити більшу частину своєї аудиторії. Через це, а також виходячи із досить суттєвого ажіотажу навколо стрічки, ми поставили собі за мету – за будь-яких обставин повернути цю потужну кінооповідь на великі екрани, коли б це не було. Не дарма неофіційним слоганом фільму є “Черкаси будуть чинити опір”, тому ми просто не могли діяти якось інакше.”- розповідає керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Group Надія Коротушка.

Дивіться трейлер фільму “Черкаси”.

Стрічка заснована на реальних подіях весни 2014 року. Однойменний мінний тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор. Командир тральщика “Черкаси” Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році.

По темі: “Черкаси”: цікаві факти про воєнну екшен-драму Тимура Ященка

На етапі підготовки зйомок фільм “Черкаси” підтримали силові відомства, які надали справжні кораблі флоту і спеціальне військове обладнання. А для фільмування екшн-сцен притягувалася бойова армійська авіація, близько сотні військовослужбовців, зокрема й спецназівці (“морські котики”). Деякі сцени фільмувались під час навчань ВМС України. Командир тральщика “Черкаси” Юрій Федаш був консультантом на зйомках фільму.

Головні ролі у стрічці зіграли Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів та інші.

Нагадаємо, в Україні уряд дозволив відновити роботу кінотеатрам з 2 липня, проте продавати квитки вони зможуть тільки на половину місць.

Читайте також

Останній корабель у Криму: що пишут кінокритики про фільм “Черкаси”