fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Драма “Погані дороги”: режисерський дебют Наталії Ворожбит

2 218

Наталія Ворожбит екранізує власну п’єсу “Погані дороги”, дія якої розгортається на Сході України. Драму присвячено військовим і цивільним Донбасу.

Ця стрічка стане режисерським дебютом сценаристки, драматурга “Дикого поля” та “Кіборгів”.

Зйомки фільму Наталії Ворожбит “Погані дороги” завершені. Kristi Films починає етап постпродукції, що включатиме: композитинг, синхронне озвучування, музичне оформлення, фінальний монтаж та кольорову корекцію.

Екранізується лише чотири з шести новел з п’єси Наталії Ворожбит. Це не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною. Реальність вони сприймають через призму психологічних травм. Герої – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

“В жорстоких умовах війни людина проявляється як з кращого, так і з гіршого боку. Я брала з реального життя такі ситуації, які дозволяють найбільш яскраво проявити ці якості, де не завжди зрозуміло, що добре і що погано”, ‒ розповідає режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

Драматург віддзеркалила в цих історіях своє особисте бачення війни на Сході, авторську рефлексію на десятки інтерв’ю і свідчень реальних людей, зібраних нею в регіоні військового конфлікту у 2014-му році, коли була волонтером у школі міста Миколаївка Донецької області. Уперше п’єса була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

“Коли мені запропонували написати п’єсу про Донбас, я вирішила показати всі емоції, почуття, що пережила там. Це чотири новели про людей, що травмовані війною”, —  говорить драматург.

Пʼєса “Погані дороги” створювалася з матеріалів, які не увійшли в “Кіборгів”.

“У “Кіборгах” — суцільна чоловіча територія і чоловіча енергія. Це жанрове кіно про військових, в якому не було місця моїм рефлексіям і емоціям”, – розповідає Наталья Ворожбит.

“Ми з Наталією знайомі давно.Текст п’єси я прочитав одним з перших, ще до постановки в Британії. І в якийсь момент, перечитавши, вирішив зробити фільм, залишивши саме ті чотири новели, об’єднавши їх темою доріг. Запропонував їй написати кіносценарій і стати режисером проєкту”, – говорить продюсер Юрій Мінзянов про ідею створення стрічки.

Акторів для “Поганих доріг” Ворожбит відбирала за принципом “як у житті”. Тому на головні ролі взяла маловідомих, але, за її словами, талановитих артистів кіно й театру.

Командира грає актор і театральний режисер студії “Тато Соні” Андрій Лелюх.

Актор Володимир Гурін

Директора грає театральний режисер студії “Саквояж” Ігор Колтовський.

“Погані дороги” це не як дороги, а дороги всередині кожної людини, стан душі. І ти або знаходиш в собі сили знайти хорошу дорогу, або продовжуєш йти поганою дорогою. І, напевно, основний конфлікт між цією поганий і гарною дорогою, яким шляхом піде кожен з нас”.

Фікавий факт: знімальна група просила усіх мешканців будинків, котрі потрапляють в кадр, щоб вони заклеїли вікна скотчем навхрест – так роблять жителі Донбасу, а саме про них і знято кінострічку.

Художник-постановник: Марина Пшеничникова

Оператор: Володимир Іванов

Художник по костюмах: Андрій Яремій

Національна прем’єра фільму відбудеться на Одеському кінофестивалі влітку цього року. Вихід “Поганих доріг” в український прокат очікується не раніше 2020 року.

Зйомки проходили за підтримки Українського Культурного Фонду, який надав 11 мільйонів гривень на реалізацію проєкту.

Фото зі зйомок фільму “Погані дороги”

Джерело

 

Залишити відповідь