fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

ШТТЛ

Українсько-французьку історичну драму «ШТТЛ» покажуть на Лондонському кінофестивалі

121

Світова прем’єра фільму «ШТТЛ» відбудеться на одному з провідних європейських кінофестивалів — BFI London Film Festival. Події фільму відбуваються у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. 

Як повідомляється, історичну драму «ШТТЛ» вперше буде представлено міжнародній аудиторії.

Цього року на Лондонському кінофестивалі, який пройде з 5 по 16 жовтня, буде представлено 164 фільми з 63 країн. Для 22 художніх фільмів це будуть світові прем’єри. Так, культовий режисер Гільєрмо дель Торо представить свою анімацію «Піноккіо». Володар «Оскару», «Греммі» та BAFTA Азіф Кападіа вперше презентує міжнародній аудиторії свій новий фільм «Створіння» (Creature).

Сам фестиваль описує стрічку як «приголомшливу чорно-білу «однокадрову» драму» та «вражаючий дебют режисера Еді Уолтера на ідиш».

В центрі сюжету історія кохання юних мешканців штетлу (містечко на ідіш) на Львівщині на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за свої щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму – доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією.

Кадри з фільму

«ШТТЛ

ШТТЛ

Фільмування відбувалось влітку 2021 року. Спеціально для зйомок історичного фільму на Київщині збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни.

Зі сторони України за виробництво відповідала компанія UPHub, з французької – партнером виступила компанія Forecast Pictures. Проект створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В якості консультанта з ідиш-культури задіяли американського експерта з юдаїки Елі Росена, який також консультував відомий серіал Unorthodox виробництва Netflix.

Над фільмом працювала інтернаціональна команда: Автор сценарію і режисер-постановник: Еді Уолтер / Ady Walter (Франція). Оператор-постановник: Володимир Іванов (Україна). Художник-постановник: Іван Левченко (Україна). Продюсери: Юрій Артеменко, Рита Гребенчікова (Україна), Оліас Барко (Бельгія), Жан-Шарль Леві (Франція).

У ролях: Анісія Стасевич (Юна), Мойше Лобел (Мендель), Сол Рубінек (рабин), Петро Ніньовський (Дем’ян), Антуан Міллєт (Фоліє), Даниель Кенігсберг (батько Менделя).

Нагадаємо, це перша кінокартина, знята в Україні за технологією “єдиного кадру”. А пропущена буква в назві фільму – це художній прийом, на який режисера, французького єврея Еді Волтера, надихнув роман Жоржа Перека «Зникнення», де автор умисно пропустив літеру Е в усіх словах на 300 сторінках.

Читайте також

«Клондайк» представить Україну на Оскарі