fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Дронині мандрони”: в Україні вийде перший дитячий кіномюзикл

750

Легка та весела музична історія “Дронині мандрони” — це повнометражний дитячий художній фільм режисерки відеостудії Mediagroup 8 Катерини Балабай. Перші покази заплановані на 24 квітня — у Дніпрі, 25 квітня — в Харкові та 28 квітня — у Києві.

Головний герой дитячого фільму — хлопчик Андрій на прізвисько Дроня, який понад усе хоче перемогти у конкурсі молодих програмістів та поїхати навчатися у відому IT-компанію. Але батьки відправляють Дроню у літній табір, де йдуть змагання за звання кращого загону. Ці змагання для Дроні не мають значення до тих пір, поки він не дізнається, що табір не простий. У таборі хлопчик відкриває для себе новий світ, де друзі — це не тільки цифра у соцмережах, а культура — не параграф у підручнику історії. І тепер перед Дронею та його новими друзями стоїть нелегке завдання — перемогти у конкурсі.

Дитячі пригоди стрічки переплітаються з пізнанням української культури, зокрема, Петриківського розпису. Головна тема фільму — поєднання традицій з технологіями. Назва фільму сформована методом гри слів від прізвиська головного героя та просторічного слова, що означає “балачки”.

“Україні давно не вистачало подібного фільму. Не просто дитячого, але й музикального. Який показує дійсний ритм життя та мрії і захоплення сучасних дітей. В якому любов до стародавньої культури показана не музейно, а несподівано і динамічно…” — зазначив композитор фільму Борис Севаст’янов.

Концепція картини здобула великий відгук серед українців — участь у кастингу взяли більше 400 дітей та 100 дорослих. Головну роль Дроні здобув 12-річний харків’янин Степан Кравець, який до цього грав у театрі.

Для інших юних акторів фільму “Дроніни Мандрони” — перший досвід у акторстві. Серед них: Степан Кравець, Захарій Савєльєв, Аня Копйова, Поліна Локотош, Даня Хіменко, Вероніка Рева, Сашко Казаков, Даня Павлов, Юлія Коник та інші.

Знімальний процес фільму “Дронині Мандрони” проходив у селі Мала Петриківка Січеславської області та в Харкові, а завершився у жовтні 2019 року. Бюджет стрічки склав ₴ 2 300 000.

“Знімальний період тривав близько півтора місяця. Протягом близько 20 днів ми жили з дітьми у дитячому таборі, на території якого проходили зйомки та знімали з ранку до ночі” – розповіла режисерка Катерина Балабай.

Творча команда “Дронині мандрони” м’яко спрямовувала дітей за сценарієм, дозволяючи їм імпровізувати, самим обирати лінію поводження. Таке поєднання дисципліни та свободи знайшло відгук в юних акторів. Ось що каже про свою схожість з персонажем Степан Кравець, який грає Дроню:

“Дроня схожий на мене. Він трохи бешкетник, але намагається не виходити за межі дозволеного. Я поводжуся так само.”

Авторка сценарію музичного фільму “Дронині мандрони” — Катерина Балабай, оператор-постановник — Юрій Красюк, оператор — Антон Каліта, композитор — Борис Севастьянов, режисери монтажу – Катерина Балабай та Юрій Красюк, виконавчий продюсер — Віктор Боняк, продюсер — Катерина Балабай.

Читати також:

На час карантину: топ-10 нових українських фільмів, які можна подивитись легально онлайн