fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сага з п’яти фільмів: друга історія про Данила Червоного знята

602

Екранізація історичної драми “Червоний. Без лінії фронту” за романом Андрія Кокотюхи розповідає передісторію Данила Червоного, який у першій частині фільму “Червоний” перебуває у таборі на Сибірі.

Після вимушеної паузи у знімальному періоді в режисерське крісло стрічки “Червоний. Без лінії фронту” замість Зази Буадзе, який цю роботу розпочав, сів режисер Тарас Ткаченко.

Події приквелу розгортаються в 1935- 1945 рр на територіях, які зараз належать до Тернопільської (Кременці, Бережани) та Волинської областей.

Командир повстанців Данило Червоний бере під контроль рідне село своєї коханої Уляни Волощук і вірить у можливість почати мирне життя під час великої війни, але наступ Червоної Армії руйнує його плани та остаточно позбавляє ілюзій.

Всесвіт “Червоний”, як між собою називає сюжетну лінію знімальна група, починається в 1938 році і закінчується в 1992-му. Творці фільму кажуть, що зупинятися не планують, хочуть зняти ще 3 частини.

“Є дуже багато невідзнятих і сцен, і сценаріїв, – пояснює режисер-постановник Тарас Ткаченко. – Тож маю сподівання, що ця сага буде складатись із 5 фільмів. Події першого фільму відбуваються в 1938 році-початку 1939. Це історія про народження борця. Думаю, для більшості тих, хто недотичний до цієї теми, кіно буде несподіваним. Вони побачать польський контекст подій того часу. Що упівці – це не хуторяни, які по лісах бігали, а інтелігенція, студенти, люди міського штибу. Вийшла дуже вишукана міська історія”.

“Є амбіція зняти історію Червоного вже після його втечі з концтабору, коли багато хлопців переходили західний кордон і потрапляли в табори для переміщених осіб у Німеччині та Італії. І хотілось би відправити нашого героя у 1992 рік, коли він повернеться в Україну і побачить синьо-жовтий прапор над міською радою, – зазначає Тарас Ткаченко. – І також бракує власне воєнної частини. Загалом хочеться створити повстанський Всесвіт з Данилом Червоним у центрі”.

Процес зйомок приквелу тривав два роки, розпочавшись 24 лютого 2018-того в Бережанах на Тернорпіллі. Там же, в старовинному місті, стрічку й дознімали. Проте основну частину відзняли в Кременці – саме там відбувається дія однойменного кінороману Андрія Кокотюхи, який виступив автором ідеї та сценарію. Для багатьох масових сцен у стрічці використовували місцевих жителів, які також активно допомагали автентичним інвентарем.

Події у фільмі відбуваються у 30-ті роки ХХ століття. Західна Україна знаходиться під владою Польської республіки. Данило Червоний — звичайний студент. Разом із друзями, українськими студентами, він захоплений ідеєю створення Української незалежної держави. Потрапивши під вплив радикалів, четверо друзів вступають у збройне протистояння з польською владою. Однак, коли польська таємна поліція виходить на їхній слід, хлопці опиняються перед вибором, який назавжди змінює звичайне життя й розводить їх по різні сторони барикад…

Дивіться бук-трейлер кінороману Андрія Кокотюхи “Червоний. Без лінії фронту”: відео

Ролі у фільмі виконали Микола Береза (Данило Червоний), Максим Панченко (Дорош), Олег Стефан (Ворон), Орест Пастух (Зенон), Андрій Мельник (Мирон), Володимир Губанов (Калюжний), Дар’я Плахтій (Уляна), Яна Корольова (Дарина).

Режисерами-постановниками фільму є Заза Буадзе та Тарас Ткаченко, автором сценарію — Андрій Кокотюха, оператором-постановником — Олександр Земляний.

Проект фільму “Червоний. Без лінії фронту” став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки фільму становить 21, 7 млн. грн. Загальна вартість виробництва фільму – 43,5 млн. грн.

Прем’єра масштабної екранізації роману Андрія Кокотюхи “Червоний. Без лінії фронту” запланована на 20 серпня 2020 до Дня Незалежності України. Наразі почався монтажно-тонувальний період.

Світлини із знімального майданчика стрічки

Також вже створений сценарій “лісовою частини” під назвою “Червоний. Вогняне коло”. Він складається з епізодів, котрі є в двох романах і які не ввійшли в обидві стрічки. Також продюсери виношують ідею зробити на основі “Червоного” телевізійний серіал.

Як відомо, перша частина фільму “Червоний” з’явилася на екранах у серпні 2017 року та зібрала в прокаті майже три мільйони гривень.

Читайте також

У серпні 2020 вийде приквел фільму “Червоний” – “Червоний. Без лінії фронту”