fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фестиваль нове німецьке кіно

«Ундина», «Повітряна куля» та інші: що покаже фестиваль «Нове німецьке кіно»

376

Вже завтра в 7 містах України стартує фестиваль «Нове німецьке кіно». Що варто встигнути переглянути за один тиждень показів.

26-й щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно» стартує в Києві та ще шести містах України з 15 жовтня. Цього року до програми увійшли шість повнометражних картин. Портал “Нове українське кіно” виступає медіа-партнером заходів. Напередодні кінопоказів розповідаємо вам про всі цікавинки, які покажуть під час фестивалю.

Усі події здійснюватимуться згідно з рекомендаціями МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час дії карантину.

Фільми фестивалю «Нове німецьке кіно» демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Їх можна буде побачити на великому екрані в Києві, Маріуполі, Харкові, Дніпрі, Львові, Чернівцях та Одесі. Організатори фестивалю – Goethe-Institut в Україні та компанія «Артхаус Трафік».

Розклад фестивалю:

  • Київ, кінотеатр «Жовтень» з 15 по 21 жовтня
  • Львів, кінотеатр «Планета кіно» в ТРЦ Форум 29 жовтня – 2 листопада
  • Харків, кінотеатр «8 1/2» 12–25 листопада
  • Одеса, кінотеатр «Сінема Сіті» 15–19 жовтня
  • Дніпро, кінотеатр «Мост-Кіно», 22–26 жовтня

Ундина

Фестиваль відкриває мелодрама «Ундина» – історія сучасної русалки. Нова робота лідера Берлінської школи Крістіана Петцольда дарує нове життя німецькому романтизму і переносить його до Берліна наших днів. Як і у минулій роботі Петцольда, в драмі «Транзит», головні ролі в «Ундині» виконали зірки німецького кіно Паула Бєр та Франц Роґовський. Вперше фільм було показано в рамках Берлінського кінофестивалю 2020 року, де стрічка була відзначена преміями ФІПРЕССІ та «Срібним ведмедем» за найкращу жіночу роль.

Руйнівниця системи

Драма «Руйнівниця системи» Нори Фінгшайт розповідає історію 9-річної дівчинки – важкої непередбачуваної дитини, якій не можуть дати раду ані матір, ані органи соціальної опіки. На Берлінському кінофестивалі фільм був відзначений призом Альфреда Бауера як фільм, що відкриває нові перспективи кіномистецтва, а також здобув приз екуменічного журі на київському фестивалі «Молодість».

Мій кінець. Твій початок

Драма «Мій кінець. Твій початок» режисерки Маріко Міногуті на прикладі трагічної історії стосунків пари закоханих досліджує поняття теорії відносності та дежавю. У головній ролі – зірка стрічки «Робота без авторства» Саскія Розендаль. У Німеччині стрічку оцінила Асоціація кінокритиків, яка присудила фільму премії за найкращий сценарій та найкращий повнометражний дебют.

Повітряна куля

В основу трилера «Повітряна куля» лягла реальна історія, яка трапилася наприкінці 70-х: дві сім’ї, намагаючись втекти зі Східної Німеччини, вирішують перетнути кордон на саморобній повітряній кулі. Фільм Міхаеля Хербіга було відзначено призом глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі у Вашингтоні, США.

Берлін Александерплац

З основної конкурсної програми Берлінського кінофестивалю на «Нове німецьке кіно» відібрано сучасну інтерпретацію славетного роману Альфреда Дебліна – кримінальну драму «Берлін Александерплац» Бурхана Курбані. Головний герой фільму, нелегальний мігрант із Західної Африки, хоч і поклявся стати кращою людиною, все одно під впливом обставин вливається до підпільного світу німецької столиці.

Ім’я

Сатирична комедія у популярному жанрі камерного обіду – це стрічка Зенке Вортманнa «Ім’я». За сюжетом подружня пара університетських снобів організовує сімейне застілля. Все проходить спокійно, поки молодший брат дружини не оголошує, що його подруга скоро народить хлопчика, якому вже придумали ім’я – Адольф.

«Нове німецьке кіно» – один з найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематографи своєї країни. Фестиваль проходить у Києві з 15 по 21 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» за підтримки офіційного партнера ProCredit Bank. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Нове німецьке кіно 2020

Читайте також

Манхеттенський кінофестиваль покаже в Україні 9 кращих робіт програми