fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Манхеттенський кінофестиваль (1)

Манхеттенський кінофестиваль покаже в Україні 9 кращих робіт програми

675

Фіналістів Манхеттенського фестивалю короткометражних фільмів обрали серед 971 заявок з 54 країн світу. Українці візьмуть участь у виборі фільму-переможця.

Манхеэтенський кінофестиваль – єдиний глобальний інтерактивний кінофестиваль, який у цьому році стартує 24 вересня. Про це повідомляє прес-служба заходу. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

За традицією, до числа фіналістів увійшли фільми, які вже зарекомендували себе на престижних міжнародних кінофестивалях. Іранська стрічка «Іспит» про дівчину-наркокур’єрку була відзначена премією за найкращу жіночу роль на кінофестивалі «Санденс», а також змагалась за звання найкращого короткометражного фільму на міжнародному кінофестивалі у Торонто та київській «Молодості».

Фільм «Подарунок» палестинської режисерки Фари Набулсі про Західний берег річки Йордан здобув Гран-прі міжнародного конкурсу у Клермон-Феррані та призи фестивалів у Брукліні, Клівленді та Палм-Спрінгс.

Ізраїльська драма про викрадений велосипед, стрічка «Біле око», стала тріумфатором одного з найбільших північноамериканських фестивалів South by Southwest та зібрала нагороди на батьківщині – на міжнародному кінофестивалі у Хайфі.

Анімацію у програмі фестивалю представляє французька стрічка «Маестро» аніматорів Флоріана Бабікяна та Віктор Ціаре про білку-диригента. Крім того, до програми увійшли фільми «Пробач мені, пес» (Росія), «Безпечний простір» (Австралія), «Два хлопчики» (США) та «Стікер» (Північна Македонія).

Усі роботи-фіналісти Манхеттенського кінофестивалю короткометражних фільмів автоматично кваліфікуються для номінації на премію «Оскар». Срібний призер торішнього фестивалю, «Футбольний клуб Нефти», здобув у 2019 році номінацію на премію Американської кіноакадемії.

Цієї осені щорічний Манхеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів проходить 24-й раз і об’єднує поціновувачів короткого метра у понад 400 містах на 6 континентах. Стати членом міжнародного журі та взяти участь у виборі найкращої короткометражки року може будь-хто – достатньо заповнити бюлетень для голосування після сеансу. Переможці будуть оголошені 1 листопада 2020 року на сайті www.manhattanshort.com

Манхеттенський кінофестиваль

В Україні Манхеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів організовує компанія «Артхаус Трафік» за традиційної підтримки торгової марки Stella Artois. Фестиваль проходить у кінотеатрах країни з 24 вересня по 11 жовтня. Фільми демонструються в українській озвучці.

Читайте також

«Атлантида» та «Пофарбоване пташеня» увійшли у лонг-ліст «європейського Оскара»