fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фестиваль

Фройд, Віденська опера та кондитери-магнати: що покаже «Тиждень австрійського кіно» в Києві

642

Вже завтра стартує «Тиждень австрійського кіно» в Києві. Що варто встигнути переглянути з 10 по 15 вересня у кінотеатрі «Жовтень».

9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно» стартує в Києві 10 вересня. Цього року до програми увійшли чотири повнометражних фільми, а також традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Портал “Нове українське кіно” виступає медіа-партнером події. Напередодні кінопоказів розповідаємо вам про усі цікавинки, які покажуть під час кінофестивалю.

Покази «Тижня австрійського кіно» відбудуться у кінотеатрі «Жовтень» з 10 по 15 вересня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Організатори фестивалю – Австрійський культурний форум у Києві та компанія «Артхаус Трафік».

Усі події фестивалю здійснюватимуться згідно з рекомендаціями МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час дії карантину.

Мій друг Зиґмунд Фройд

Відкриє фестиваль історична трагікомедія «Мій друг Зиґмунд Фройд» Ніколауса Лейтнера, відомого австрійського телережисера та сценариста. Фільм екранізує німецький роман-бестселер «Продавець тютюну» та розповідає про Відень часів нацистської окупації. Головний герой переживає муки першого кохання, а порадою йому допомагає найбільший експерт — сам Зиґмунд Фройд.

Стрічка Лейтнера отримала чотири номінації на національну премію Austrian Film Award: за найкращі ролі другого плану, костюми та музику.

За лаштунками Віденської опери

Документальний фільм«За лаштунками Віденської опери» запрошує у світ одного з найголовніших оперних центрів світу. На глядачів чекає півторагодинна екскурсія під класичну музику та знайомство із роботою, яка зазвичай залишається невидимою. Зміни тут тривають із сьомої ранку до одинадцятої вечора – Віденська опера закривається лише на два вихідних на рік та продає 99% квитків на свої вистави.

Скажений темп, точність, майстерність і творчість, маленькі жести та великі зусилля – все це створює щовечірнє диво опери.

Земля під моїми ногами

Драма «Земля під моїми ногами» – історія стосунків молодої та успішної бізнес-леді та її старшої сестри, яка намагалася покінчити життя самогубством.

Стрічка була вперше представлена публіці на Берлінському кінофестивалі, де претендувала на здобуття премії «Золотий ведмідь» та Teddy за найкращий художній фільм. Робота режисерки Марі Кройцер також отримала сім номінацій на Austrian Film Award та здобула премію за найкращу жіночу роль другого плану. Показ цієї стрічки відбувається в рамках тематичного року Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі, науці, який проводиться за ініціативою МЗС Австрії.

Як я навчився бути дитиною

Для сімейного перегляду у програмі фестивалю пропонується пригодницька стрічка«Як я навчився бути дитиною». Її головний герой – молодший син чудернацької родини кондитерських магнатів, від природи наділений вражаючою уявою та почуттям гумору. Його батько, тиран та цинік, відсилає сина до коледжу.

Фільм спільного виробництва Австрії та Німеччини було відзначено трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми.

Також на гостей «Тижня австрійського кіно» чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.

«Тиждень австрійського кіно» пройде в Одесі (4-6 вересня) та Києві (10-15 вересня). Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в рамках проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.

Тиждень австрійського кіно

Фестиваль вдячний Райффайзен Банку Аваль, надійному фінансовому партнеру, який вже багато років підтримує українські покази найбільш яскравих і резонансних кіноробіт Австрії. Партнер відкриття – «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя».

Читайте також

Манхеттенський кінофестиваль покаже в Україні 9 кращих робіт програми