fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

депортація

Фільм “1944. Крим. Депортація” представлятиме Україну на міжнародному кінофестивалі

650

Повнометражну стрічку режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паши про трагедію кримськотатарського народу “1944. Крим. Депортація” було відібрано до міжнародного кінофестивалю документального кіно “Beyond Borders”.

Фільм буде представляти Україну в міжнародній конкурсній програмі і саме там відбудеться європейська прем’єра, — повідомляє компанія Fresh Production Group, яка здійснювала виробництво картини, на своїй сторінці у Facebook. — Фестиваль пройде з 23 по 30 серпня 2020 року на острові Кастелорізо в Греції.

“Режисери стрічки Фатіма Осман та Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року. Дозволити людям відчути та розділити з ними біль та жах реальних спогадів — історій, задля запобігання повторення подібного у майбутньому”, — додають творці фільму.

Дивіться трейлер стрічки “1944. Крим. Депортація”: відео

Національна прем’єра картини відбулася 17 травня 2019 року в Києві і була присвячена 75-й річниці депортації кримських татар.

У фільмі історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами, коли прокинулися від стукотів у двері, про товарні вагони, у яких їх вивозили з Криму, про перші роки на засланні, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, та про те, як їм вдалося вижити в цих нелюдських умовах.

Автор сценарію стрічки — Мавілє Халіл, режисери — Фатіма Осман, Юнус Паша, оператор — Юнус Паша, Дамір Якубов, композитор — Geray, звукорежисер — Іван Галадюк, режисер монтажу — Юнус Паша, продюсери — Юлія Чернявська та Олег Щербина.

депортація

Читайте також:

В Каннах українські фільми будуть презентовані на Ukrainian Showcase