fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Плай. Шлях через гори

В Каннах українські фільми будуть презентовані на Ukrainian Showcase

558

Вже меньш ніж за місяць на Ukrainian Showcase будуть презентовані в Каннах українські фільми «Плай. Шлях через гори», «Поміж війн», «Свідки Флоріана», «Щоденник нареченої Христа». Переможців оголосив Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA спільно з Українським інститутом.

Як повідомляється, уперше цього року Docudays UA спільно з Українським інститутом організовує “Ukrainian Showcase @ Cannes Docs” — презентаційну онлайн-платформу українських документальних проєктів, що відбудеться на Marché du Film 22–26 червня у рамках секції документалістики Каннського кінофестивалю Cannes Docs.У межах події буде презентовано чотири майбутні документальні фільми, які було обрано з-поміж 21 подану заявку-проєкт, і прем’єри яких очікуємо цього та наступного року.

«Плай. Шлях через гори» – фільм режисерки Єви Джишиашвілі та продюсерки Оксани Іванюк. Виробництво: IQ Production (Україна). Дата релізу – 2021 рік.На 17 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у межах індустрійної секції DOCU/ПРО відбулась презентація українського документального фільму на стадії виробництва та постпродукції Ukrainian Doc Preview. Кінопроект отримав приз від організації PITCH THE DOC, яка передбачає консультаційну сесію з розробки та промоції фільму визначними експерт(к)ами від Pitch the Doc протягом року.Це історія подружжя Дмитра і Ганнусі, які зберегли більше, ніж втратили під тиском нашого непростого сьогодення. Мірило їхніх цінностей — любов, що підтримує одвічний плин життя.

Плай. Шлях через гори

«Поміж війн» – фільм режисерки Аліни Горлової та продюсерів Максима Наконечного, Ілони Бічевської, Патріка Гамма. Ко-продукція Україна, Латвія, Німеччина, Катар. Дата релізу – 2020 рік.

Монохромний документальний фільм спостерігає за нескінченним циклом механізмів війни та миротворення, з якого ми вихоплюємо молодого курда Андрія. Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину матері, його родина несподівано опинилася посеред війни в Україні. Йдучи за ним, ми починаємо повільний шлях крізь зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.

Поміж війн

«Свідки Флоріана» – фільм режисера Олексія Радинського та продюсерки Люби Кнорозок. Виробництво — Група Кінотрон (Україна), Current Time TV (Чехія). Дата релізу – 2021 рік.

Флоріан Юр’єв — архітектор, художник, скрипковий майстер, музикант, теоретик і поет. У віці 90 років він змушений освоювати ще одне заняття — громадський активізм. Одного дня він дізнається, що його головний архітектурний твір — київська «Літаюча тарілка» — опинилася під загрозою перетворення на торговельний центр. Флоріан вирішує протидіяти.

Свідки Флоріана

«Щоденник нареченої Христа» – фільм режисерки Марти Смеречинської та продюсерів Наталії Лібет і Віталія Шереметьєва. Виробництво — ТОВ «Діджітал Реліджн» (Україна). Дата релізу – 2021 рік.

На 17 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у межах індустрійної секції DOCU/ПРО відбулась презентація українського документального повнометражного фільму на стадії виробництва та постпродукції Ukrainian Doc Preview. Кінопроект отримав нагороду EAST SILVER CARAVAN. Окрім цього, проєкт здобув нагороду від DOK LEIPZIG, а саме дві акредитації для відвідин німецького кінофестивалю DOK Leipzig та DOK Co-Pro Market у жовтні 2020 року.

Коли її сестра вирішила стати черницею у 13, режисерка обурено намагалась її зупинити. А за шість років почала фільмувати новий дім сестри, монастир, і його послушниць.

Щоденник нареченої Христа

Цього року вперше за підтримки Українського інституту та Docudays UA українські фільми презентуватимуть свої проєкти представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій на головному ринку світового кіно. Окрім презентації, в Каннах українські фільми отримають індивідуальні консультації від провідних міжнародних експертів.

Україна на Marché du Film – Festival de Cannes 2020 представлена також в індустрійній програмі кіноринку Producers Network: участь беруть 5 українських продюсерів: Дар’я Бассель, Денис Іванов, Олександра Костіна, Ігор Савиченко та Володимир Яценко.

Крім того, 24 та 26 червня на Marché du Film – Festival de Cannes 2020 пройдуть ринкові покази стрічки-тріумфатора минулорічного Sundance Film Festival, документального фільму Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин».

По темі: Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав головні нагороди Docudays UA

Нагадаємо, за понад 60 років свого існування Каннський кіноринок вперше відбувається у форматі онлайн. Альтернативою традиційному українському національному павільйону у Каннах, який багато років поспіль організовувався за підтримки Держкіно, цього року стало віртуальне представництво нашої країни.

Читайте також –

«Анна», «Стоп-земля»: стали відомі переможці proMOTION від Українського інституту