fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм Байконур

Документальний фільм «Байконур. Вторгнення» виходить в травні 2021 року

799

Український документальний фільм «Байконур. Вторгнення» режисера Ангела Ангелова розповідає про двох дослідників з України та їх нелегальне вторгнення на територію закритого військового об’єкту космодром «Байконур» у Казахстані, що охороняють російські спецслужби.

Про це повідомляє прес-служба фільму. Дослідник Дмитро Громов і оператор Ангел Ангелов вирушають в небезпечну експедицію: вони мають подолати 50 кілометрів дикої пустелі, щоб потрапити на космодром Байконур та його законсервовані ангари, в яких стоять радянські космічні шатли Буран та Буря.

Спека, зневоднення, голод, фізичне і психологічне виснаження – не єдині труднощі на шляху до Байконуру. Хлопці ризикують потрапити у в’язницю, якщо їх упіймають російські військові, адже на космодромі діє законодавство РФ. У таких надзвичайних обставинах головний герой виявляє нові сторони власної особистості: вразливість, страх, готовність відмовитися від своєї мети. Але азарт відкриття вмить затьмарює страх бути викритим. А дослідження закритого об’єкту перетворюється на пізнання самого себе.

Дивіться трейлер фільму «Байконур. Вторгнення»:

Стрічка також розповість історію космічної програми «Енергія-Буран», яка популяризувалась у СРСР і давала його громадянам підстави для гордості, та водночас покаже її зворотній бік – адже це була також небезпечна зброя, єдиним призначенням якої було знищення людей на іншому боці планети.

Космодром Байконур – легендарний військовий об’єкт. Перший і найбільший космодром у світі, він також став одним із символів космічного протистояння СРСР і США часів «холодної війни».

Байконур

Фільм «Байконур. Вторгнення» знятий кінокомпанією «DGTL RLGN» та «Insiders Project», що раніше відзняли 10-серійну програму у форматі Urban Exploration, у якій показали таємні закутки Києва, Кіровоградської області та Чорнобильської зони відчуження. Без страховки і спорядження забралися на найвищі будівлі столиці і пролізли у найглибші тунелі, показали її виворіт. Їм цього було замало – вони вздовж і поперек обійшли Чорнобиль, зняли про це повнометражну стрічку і виклали в мережу. «Байконур. Вторгнення» став для них новим викликом.

Пост-продакшн фільму створено за підтримки Українського Культурного Фонду. Режисер та оператор картини – Ангел Ангелов, головний герой – Дмитро Громов, продюсери – Микита Стрижевський, Ольга Бесхмельниціна, Віталій Шереметьєв, звукорежисер – Артем Бабурін, музика – Артем Бабурін, Дмитро Авксєнтьєв (Koloah). Автори ідеї, сценаристи – Ангел Ангелов і Дмитро Громов.

Український кінотеатральний прокат стрічки запланований на травень 2021 року.

Читайте також

«Кіра Кіраліна»: Довженко-Центр повернув в Україну фільм, який вважався втраченим