fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Форпост Ірпінь

“Форпост Ірпінь”: до річниці визволення Ірпеня вийшов онлайн документальний фільм

517

Фільм-присвята загиблим героям Ірпеня “Форпост Ірпінь”, який озвучив соліст гурту “Друга Ріка” Валерій Харчишин, вже доступний для безкоштовного онлайн-перегляду.

Про це повідомляється на сайті творців фільму. 28 березня 2022 року було звільнено Ірпінь, який стримав ворога на шляху до столиці та отримав статус “Ірпінь – місто-Герой”. Цьому передували бої, внаслідок яких було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури Ірпеня.

Як зазначається, ці події відображені у фільмі “Форпост Ірпінь”, основою якого стали відеоматеріали, зняті на мобільні телефони безпосередніми учасниками подій лютого-березня 2022 року. Фільм знято на основі книги “Битва за Ірпінь” Петра Щербини, який виступив продюсером та керівником авторської групи фільму до річниці визволення міста.

Відеоматеріали фільму зняті безпосередніми учасниками подій в Ірпені – воїнами територіальної оборони та ЗСУ, лікарями, волонтерами, цивільними жителями, які евакуювалися. Основна сюжетна лінія – оборона Ірпеня силами ЗСУ та Територіальної оборони з 24 лютого по 28 березня 2022 року.

Документальний 40 хвилинний фільм про Битву за Ірпінь можна переглянути на сайті https://forpost.irpin.ua/, або ж на YouTube продюсера, керівника авторської групи та співавтора сценарію – Петра Щербини. За його словами, “Форпост Ірпінь” – це шана героїзму загиблих бійців героїчної територіальної оборони Ірпеня, які ціною свого життя не пропустили ворога до столиці України.

форпост ірпинь

Фото – Скриншот з фільму

“Авторський колектив висловлює вдячність всім Героям, родинам загиблих, ветеранам боїв, бійцям та волонтерам, зусиллями яких було стримано російських агресорів. Дякую кожному, хто працював над фільмом, і кожному, чиї відеоматеріали були використані для підготовки фільму. Висловлюємо особливу вдячність товариству “Відважних” та його засновникам Володимиру Карплюку і Володимиру Співаку, за сприяння яких вийшов фільм. Окрема подяка Ірпінському міському голові Олександру Маркушину, героїзм якого став прикладом турботи мера про своє місто”, – наголосив Петро Щербина.

До авторського колективу фільму також увійшли журналісти місцевого Інформаційного агентства ITV Людмила Лозова, Володимир Пономаренко та Кирило Сміян.

Читайте також

Представлено тизер до драми «БУЧА» з В’ячеславом Довженко у ролі головного антагоніста