fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Kalush Orchestra

Про Kalush Orchestra зняли фільм, прем’єра – вже у суботу на телебаченні та YouTube (тизер)

121

Прем’єра фільму «Kalush Orchestra, або Як ми перестали хвилюватися і виграли Євробачення під час війни» відбудеться 10 грудня на ресурсах «Суспільне Культура».

Про дату прем’єри стрічки йдеться на сайті порталу Детектор Медіа. Фільм знімали у травні, відразу після перемоги гурту на міжнародному конкурсі «Євробачення-2022». Команда «Суспільного Культура» провела з Kalush Orchestra кілька днів: побувала на репетиційних майданчиках і вдома в учасників гурту — вокаліста Тимофія Музичука і мультиінструменталіста Віталія Дужика. До проєкту увійшли ексклюзивні матеріали Анни Тульєвої та Антона Гудкова, які були поруч з гуртом впродовж тижня «Євробачення» у Турині.

Режисером та автором сценарію фільму став Владислав Васильченко. Відеографка фільму – Олена Зашко. За словами режисера, команда поставила перед собою кілька цілей під час роботи над фільмом: «Окрім місії розповісти глядачеві про гурт, що переміг на “Євробаченні”, ми мали відповідальну задачу — знімати й транслювати нову українську дійсність і людей в ній. В результаті фільм став певним віддзеркаленням всіх українців сьогодні, які не розгубилися і продовжують тримати кожен свій фронт».

Олена Зашко розповіла, що зйомки проходили також у селах, де живуть родини музикантів. Мама Віталіка, Іванна Дужик, показала знімальній групі з десяток відео з його виступами на різних конкурсах. А мама Тимофія, пані Світлана, поділилася на камеру розповіддю про найдорожчі сімейні реліквії — вишиванки, яким понад 100 років.

«Особливо цінно, коли ти приїжджаєш зі своїм планом та ідеями, а знімаєш випадкові сцени. Я стояла з камерою і кайфувала від того, що у мене відбувалося на екранчику. Дідусь Тимофія, якому більш ніж 90 років і який погано чує, дивився виступ на “Євробаченні”, тупцяв ногою у такт музиці, а потім заспівав разом з онуком. Або коли мама й донька, які втекли від війни у Харкові, прийшли подарувати Тимофію малюнок та розказали свою історію», — каже Олена Зашко.

Лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк у фільмі говорить, що український музикант апріорі не може бути поза політикою. «Якщо ти українець і вважаєш, що музика поза політикою, це не поєднується. А якщо ти зі Швеції чи з будь-якої іншої країни, де все суперкласно і благополучно, то, можливо, й можеш собі таке дозволити», — вважає Олег Псюк.

Дивіться фільм «Kalush Orchestra, або Як ми перестали хвилюватися і виграли Євробачення під час війни» 10 грудня о 20:00 на телеканалі та на YouTube каналі «Суспільне Культура». Нижче дивіться тизер.

Нагадаємо, що гурт «Калуш Оркестра» переміг у пісенному конкурсі «Євробачення-2022», який відбувся 14 травня в арені Pala Olimpico італійського міста Турин (Італія). Телеглядачі віддали Україні 439 балів, а журі — 192 бали, у сумі гурт отримав 631 бал.

Через російську агресію у 2023 році конкурс відбудеться у Великій Британії від імені України. Представника від України на «Євробачення-2023» Україна обиратиме 17 грудня у прямому ефірі телеканалу «Суспільне Культура».

Читайте також

Kalush Orchestra та меседж віднайдення власної ідентичності: на телеекрани вийде фільм про переможців «Євробачення-2022»