fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Життя на межі

“Життя на межі”: у Києві показали фільм про зародження українського спротиву

271

Це нова стрічка від продюсерів фільму “Зима у вогні”, який було номіновано на “Оскар” у 2016 році. Українська прем’єра документального фільму “Життя на межі” відбудеться 20 грудня в кінотеатрі “Жовтень” у Києві (трейлер).

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомила PR-агенція Move In Movie. Як зазначається, у київському кінотеатрі “Кіно42” відбувся закритий допрем’єрний показ документального фільму “Життя на межі”, який створили два українські ветерани – режисер Павло Пелешок та продюсер Юрко Іванишин.

Їхній попередній фільм “Зима у вогні” було номіновано на “Оскар” як “Найкращий документальний повнометражний фільм”. У 2014 році вони взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності.

Життя на межі

Фото з показу – Move In Movie PR agency

Життя на межі

Життя на межі

Фільм “Життя на межі” розповідає про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності до повномасштабної війни росії проти України. Це перший і єдиний фільм, який охоплює весь період російсько-української війни від 2014 року до сьогоднішніх днів.

Павло Пелешок та Юрко Іванишин, які були на війні з 2014 року, боронячи Україну від російської агресії, продовжували знімати свою реальність, таку далеку для іншого світу. Для створення фільму автори опрацювали 640 годин архівних матеріалів. З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко зібрали мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні.

Повернувшись з фронту ти залишаєшся зі страхом, люттю, невпевненістю, самотністю, розчаруванням, з ненавистю до себе і відчуттям провини. Цей фільм став для нас більше, ніж просто хронологією подій. Це фільм-маніфест про нас, українців, і наші цінності, про неймовірно складний та жахливий шлях, який нація пройшла за останні вісім років, про те, як вона загартовувалась, дійсно, мов сталь. Зараз Україна – форпост цивілізованого світу і наше завдання – закріпити цей статус не лише ціною пролитої крові, а й оновленною моделлю сприйняття нас як нації у світі, просуваючи наратив переможця”, – коментує Павло Пелешок, режисер, сценарист та продюсер фільму.

“Життя на межі” ми створювали два з половиною роки. Одразу розуміючи, що повинні розказати про весь період становлення нашого спротиву – від Майдану до сьогодні. І показати це в першу чергу міжнародному глядачеві. Ми зробимо все можливе для того, щоб фільм подивились якомога більше глядачів у всьому світі. Бо світ мусить інвестувати в правду, аби такі речі, як зараз, більше не відбувалися”, – зазначив під час закритого показу продюсер Юрко Іванишин.

“Базуючись на власному особистому, сімейному та професійному власне, кінематографічному досвіді, авторам вдалося яскраво і чесно відтворити шлях боротьби з російською навалою всього українського народу. Вільне переміщення у часі між 2013 і 2022 роками, використання сучасної кіномови, відверта та зворушлива присутність в кадрі самих митців, їхніх близьких і друзів: все це робить стрічку непересічним твором, що апелює до найширшої глядацької авдиторії як вітчизняної, так і міжнародної”, – зазначає арт-директор Української Кіноакадемії Алік Шпилюк.

Міжнародна прем’єра стрічки “Життя на межі” відбудеться 15 грудня у Берліні, а українська – 20 грудня в кінотеатрі “Жовтень” у Києві. 

Міжнародний постер документального фільму

Нагадаємо, фільм “Зима у вогні”, який було номіновано на “Оскар” як “Найкращий документальний повнометражний фільм”, доступний на стримінговій платформі Netflix.

Читайте також

Netflix придбав вже сім українських фільмів для своєї платформи, незабаром їх стане втричі більше